ÚOHS povolil vstup francouzského investora do e-shopu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

E-shop Rohlik provozuje firma Velká pecka, ve které Čupr vlastní většinový podíl. Partnerem je investiční skupina Miton. V roce 2019 Rohlik.cz zvýšil meziročně obrat o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. Obchodu také vzrostl oproti roku 2018 více než dvojnásobně provozní zisk EBITDA na 60 milionů.

Letošní rok bude pravděpodobně kvůli pandemii koronaviru ještě úspěšnější, zájem o on-line nákup potravin se významně zvýšil a Rohlik.cz na stoupající poptávku reagoval zvýšením svých kapacit. V Praze otevřel druhý sklad a v Brně se přestěhoval do větších prostor v nových halách v bývalém areálu Zetoru v Líšni.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info