O serveru

Cílem projektu Agrárního WWW portálu AGRIS je vytvoření jednotného on-line informačního místa na Internetu pro oblast agrárního sektoru (zemědělství, potravinářství, lesnictví, vodohospodářství) a venkova. Cílovou skupinou uživatelů jsou řídící pracovníci podniků, státní správa, místní samosprávy, studenti a všichni konzumenti potravin a obyvatelé venkovských regionů. Projekt vznikl na základě spolupráce České zemědělské univerzity v Praze a Ministerstva zemědělství ČR. Portál AGRIS nabízí své služby již od roku 1999.

Agrární WWW portál AGRIS zpřístupňuje již existující informační zdroje, vytváří vlastní informace a zveřejňuje informace od subjektů, které nemají v současné době podmínky pro kvalitní elektronické (Internetové) prezentování. Přidanou hodnotou portálu je především výrazné zlepšení dostupnosti a využitelnosti prezentovaných informací. Akademické prostředí je zároveň předpokladem nezávislosti a objektivity publikovaných informací.

Provoz a rozvoj Agrárního WWW portálu AGRIS zajišťuje Katedra informačních technologií PEF ČZU v Praze.

Projekt je otevřen všem zájemcům o spolupráci, vítány jsou jakékoliv připomínky a podněty směřující k rozvoji projektu, a především všichni ti, kteří se chtějí aktivně podílet na jeho naplňování. Projekt lze podpořit i tím, že na Vaše stránky umístíte odkazy na AGRIS (ikony ke stažení). Naplnění všech plánovaných cílů není samozřejmě otázkou dnů nebo týdnů, ale spíše nikdy nekončícím procesem…

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info