Australská senátorka v horní komoře mávala mrtvou rybou, je proti chovu lososů

Australská senátorka za stranu Zelených v horní komoře parlamentu mávala mrtvou rybou, aby upozornila na pokračující chov lososů navzdory dopadům na životní prostředí. Napsal to web SBS. Zákon vládních labouristů týkající se chovu v úterý prošel australskou dolní komorou s podporou opozice před schvalováním rozpočtu.

Senátorka Sarah Hansonová-Youngová neobvyklou rekvizitou reagovala na návrh zákona australské vlády, který chce zachovat lososový průmysl v přístavu Macquarie Harbour na západě ostrova Tasmánie. Intenzivní chov ryb tam ale vedl k poklesu hladiny kyslíku, kvůli čemuž je ohrožen život druhu rejnoka vyskytujícího se pouze v této oblasti.

"Upletli jste dohodu s opozicí, abyste zrušili zákony o životním prostředí. To vše ve jménu jedovatého a znečišťujícího lososového průmyslu. (...) V předvečer voleb jste zaprodali své ekologické renomé za shnilého, páchnoucího lososa" řekla Hanson-Youngová, než zpod řečnického pultu vytáhla mrtvou rybu v igelitovém obalu.

Předsedkyně senátu Sue Linesová pak senátorku vyzvala, aby lososa ihned dala pryč.

Labouristé tvrdí, že návrh zákona je nezbytný k ochraně odvětví chovu lososů v Tasmánii, které podle organizace Salmon Tasmania poskytuje práci asi 120 lidem. Australská vláda se rovněž zavázala poskytnout 28 milionů australských dolarů (přes 408 milionů Kč) na zlepšení okysličování vzduchu v přístavu či na financování programu chování lososů v zajetí.

dud nim

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics

Úterý
Oblačno
11 °C
Středa
Polojasno
15 °C
Čtvrtek
Polojasno
16 °C

Počasí


Kalendář

poútstčtsone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Podporujeme utipa.info