Požár podniku na výrobu sušenek v Řecku způsobil únik plynu, uvedly místní úřady
29.01.2026 | ČTK
Pondělní požár potravinářského podniku na výrobu sušenek u řeckého města Trikala způsobil únik plynu, informovaly dnes místní úřady. Při neštěstí zemřelo pět lidí a sedm dalších, včetně zasahujícího hasiče, bylo zraněno. Dnes byli propuštěni z policejní vazby tři lidé včetně majitele továrny, kteří byli zadrženi od úterka, píší řecká média. Podle nich trojice čelí obvinění ze zabití z nedbalosti a ublížení na zdraví.
Rozsáhlá inspekce odhalila, že únik plynu trval několik měsíců. "Část unikajícího plynu pronikla do suterénu, kde se hromadil. Následně jiskra z elektrického či mechanického zařízení způsobila výbuch," uvedl šéf národního krizového a operačního střediska (Eskedik) Anastasios Michalopulos.
Společnost Violanta, které továrna patří, v tiskové zprávě tvrdí, že dodržovala všechny protokoly a postupy zajišťující bezpečnost svých zaměstnanců. Rodinám obětí také slíbila finanční podporu ve výši platu, který pracovníci pobírali, dokud by nesplnili podmínky pro odchod do důchodu.
Požár patří k nejsmrtelnějším průmyslovým nehodám v Řecku za poslední roky. Řecké odbory opakovaně varují před rostoucím počtem smrtelných pracovních úrazů v zemi a nedostatkem odpovídajících bezpečnostních opatření ve firmách.
hod ank
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Rodinné farmy proti kolosům. Komisař Hansen přijede na farmy českých sedláků (31.01.2026)
- Havarovaný kamion v Jívoví je vyproštěný. Jedna kráva uhynula, tři musí utratit (30.01.2026)
- ZPRÁVA O TRHU S PŮDOU (29.01.2026)
- ZD Dolní Újezd a firma KFI kupují výrobce osiv a krmiv Oseva Uni z Chocně (29.01.2026)
- V Jihomoravském kraji je třídění gastroodpadu na vzestupu (29.01.2026)
- Pozvánka na jednání klubu hereford (29.01.2026)
- Býk zranil dva dospělé a dítě. Ti mu přitom zrovna pomohli z nesnází (29.01.2026)
- Požár podniku na výrobu sušenek v Řecku způsobil únik plynu, uvedly místní úřady (29.01.2026)
- Krajský úřad zamítl odvolání zemědělců proti zrušení přejezdu u Choliny (29.01.2026)
- Ministr Šebestyán po jednání s komisařem pro akvakulturu Kadisem: Potřebujeme jednodušší pravidla, méně byrokracie a adekvátní finanční rámec (29.01.2026)

Tweet



