Autu, jež přepravovalo u Českých Budějovic dobytek, chybělo jedno kolo
20.03.2026 | ČTK
Policie zadržela u Českých Budějovic cizince, který přepravoval dobytek v návěsu bez jednoho kola. Na dalším kole byla pneumatika se sjetým vzorkem. Policisté o případu dnes informovali na webu. Kamion směřoval na jih Evropy. Firma, která přepravu zajišťovala, přeložila dobytek do jiného přívěsu.
Policejní hlídka si všimla, že po silnici I/34 mezi Českými Budějovicemi a Třeboní jede kamion, který má problémy s návěsem. Řidiče proto navedla na odstavné parkoviště. "Ohledáním celé soupravy policisté zjistili, že na přívěsu chybělo celé pravé kolo, náprava byla ke konstrukci uchycena poutacím popruhem takzvanou kurtnou," uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.
Dále hlídka zjistila, že řidič kamionu má v digitálním tachografu vloženou kartu jiného člověka. Policisté mu i proto zakázali pokračovat v jízdě.
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministerstvo posune příjem žádostí o zemědělské investice z letošního podzimu na jaro příštího roku (20.03.2026)
- Týden v zemědělství podle Petra Havla – č. 11 (20.03.2026)
- Autu, jež přepravovalo u Českých Budějovic dobytek, chybělo jedno kolo (20.03.2026)
- Prezident mezi krávami: Petr Pavel navštívil 1. zemědělskou v Chorušicích (20.03.2026)
- Nové ohnisku ptačí chřipky, bylo potvrzeno ve Starém Bydžově na Královéhradecku (19.03.2026)
- Koncem března bude v ČR k dispozici vakcína proti dalším typům katarální horečky ovcí (19.03.2026)
- Na velikonoční traktor i kraslice do Čáslavi! Národní zemědělské muzeum Čáslav zahajuje sezónu (19.03.2026)
- V Řecku se objevila slintavka a kulhavka (19.03.2026)
- Intersucho: Minimum srážek za poslední tři týdny se už začíná v půdě projevovat (18.03.2026)
- Na podporu způsobu využití půdy v souladu s ochranou a zlepšením životního prostředí, krajiny a jejich vlastností SZIF vydá více než 168,5 milionu korun (18.03.2026)

Tweet



