Podzimní Flora přilákala 26.000 návštěvníků, o 500 víc než loni

Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc letos podle předběžných údajů přilákala 26.000 návštěvníků, kterých bylo ve srovnání s loňskem zhruba o 500 víc. ČTK to dnes řekl mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Mezinárodní přehlídka ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků začala v Olomouci ve čtvrtek a skončila dnes.

Podzimní výstavy Flora Olomouc se v areálu stejnojmenného výstaviště zúčastnilo 132 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru doprovodily zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima. Poprvé k vidění byla mezinárodní přehlídka ovoce Europom.

Hlavní expozice podzimní Flory bude měla motto Návrat ke kořenům a představili se v ní nejlepší tuzemští pěstitelé ovoce a zeleniny. Festival gastronomie a nápojů Olima, jehož se letos zúčastnily zhruba čtyři desítky producentů potravin z Česka a Slovenska, nabídla Dny moravských vín, degustace či kuchařské a cukrářské soutěže.

Souběžně s podzimní výstavou Flora bylo květinami vyzdobeno pět olomouckých památek. Aranžmá byla v chrámech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínském kostele a také kapli sv. Jana Sarkandra.

beh dr

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Venkov

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info