Veterináři v pražské tržnici Sapa odhalili 700 kilogramů nevyhovujících potravin

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) při společné kontrole s policií minulý pátek odhalili v pražské tržnici Sapa 700 kilogramů nevyhovujících potravin a nelegální sklad. Na místě je znehodnotili barvou a nařídili jejich likvidaci na náklady provozovatele. Od začátku roku se konalo v tržnici 12 kontrol a během pěti bylo zjištěno porušení předpisů. Inspektoři doposud nařídili likvidaci 1270 kilogramů masa a dalších potravin. ČTK o tom dnes informoval mluvčí SVS Petr Majer.

Páteční kontrola odhalila neoznačené drůbeží, vepřové a hovězí maso a také ryby. Podle SVS potraviny zapáchaly a jevily známky kažení. Živočišné produkty také nebyly nijak označené a provozovatel nebyl schopen doložit jejich původ. Za porušení zákona o potravinách mu hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Veterinární správa upozornila na to, že areál tržnice je dlouhodobě problematickým místem. Minulý týden v úterý tu inspektoři zajistili zhruba 250 kilogramů masa přepravovaného ve špatných podmínkách. Kontrola také objevila nelegální chladírenský sklad mléčných a masných výrobků, kde bylo zhruba pět tun potravin, které byly vráceny dodavateli.

Na začátku února inspektoři při společné kontrole s celníky odhalili více než 300 kilogramů nevyhovujících potravin neznámého původu. Šlo o více než 100 kilogramů drůbeže, 75 kilogramů masných výrobků a prodejce také v mrazících boxech uchovával v nevhodných hygienických podmínkách 80 kilogramů neoznačených zmrazených ryb, sépií, chobotnic, krevet a několik kilogramů dalších produktů jako vepřových střev a kůží. Kromě toho obchodník prodával i živé ryby, které měl v příliš malých a přeplněných kádích s nedostatečným okysličením vody.

"Všechna zjištění jsou řešení v přestupkových řízeních, která rozhodnou o pokutách," uvedl Majer.

zaz rdo

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info