Bohušovická mlékárna se vrátila opět do českých rukou

ZN - 10.9.1997

Bohušovická mlékárna se vrátila opet do ceských rukou

- Podnik s rocním obratem 600 milionu Kc letos slaví 96. narozeniny

Bohušovice nad Ohrí - V ceských rukou je po nekolika letech spolupráce s rakouským partnerem opet Bohušovická mlékárna (BM) v Bohušovicích nad Ohrí na Litomericku. "Zahranicní firma, která vstoupila do BM v roce 1993, se zpocátku zdála velmi solidní. Pozdeji ovšem fúzovala s jinou rakouskou firmou a její prístup k nám se zacal lišit - neorientovala se na ceském trhu, již jí tolik nezáleželo na prosperite mlékárny," rekl v rozhovoru se zpravodajkou ZN predseda predstavenstva mlékárny ing. Jaroslav Krajník.

Majitelem kontrolního balíku akcií BM (60 procent) se stala pražská spolecnost ACCOM, která se dosud zabývala velkoobchodem s mlécnými výrobky. Cíl tohoto splynutí je velkolepý - zacít s výrobou mlécných produktu, které se do CR zbytecne dovážejí, a také vyvážet. "Naším cílem je udržet vlastní výrobu a vyrábet podle potreb trhu," ríká ing. Krajník. V BM by tedy záhy mela sjet z linek první platícka porcí smetany do kávy, která se do CR dosud dovážela. Výrobky BM by se mely objevit také na trhu v Polsku a Madarsku, nebot, jak tvrdí ing. Krajník, jsou tak kvalitní, že se na zahranicních trzích jiste uplatní. Na otázku ZN, zda zmena majitele bude znamenat i zmenu sortimentu, ing. Krajník rekl: "Trebaže jsme všechny výrobky prebalili, sortiment se nezmení - byl by to hrích, je zavedený. Pouze omezíme výrobu jogurtu a vyradíme malá pitícka. Naopak zacneme vyrábet malá ctvrtlitrová mlícka, která se obchodne napojí na smetanový krém Bobík, což je náš asi nejúspešnejší výrobek, který mlékárna vyrábí již deset let." Spotrebitelé, kterí znají smetanu do kávy Kapucín, nemusejí mít obavy, že výrobek zmizí z trhu - bude však soucástí tzv. modré rady s názvem Vše, co vylepšuje kávu. Doplní ji trvanlivá šlehacka, mlécná rýže, kondenzované mléko, puding se šlehackou a další pochoutky.

BM zpracuje každý den 80 tisíc litru mléka. Smetanových krému Bobík se sní v celé CR každý mesíc 2,5 milionu kusu, jogurtu pak 765 850 kusu, v sezone jahod se spotrebujte témer ctvrt milionu litru šlehacky. BM, jejíž rocní obrat je 600 milionu korun, letos oslaví 96 let své existence. Zajímavostí je, že místo a technologii mlékárne tehdy vybírala švédská firma Alfa Laval, s níž ACCOM dnes také spolupracuje.

Romana Konecná

Tisk

Další články v kategorii Potravinářství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info