Po nových lesních stezkách návštěvníky provede mobilní aplikace

Česká pobočka mezinárodní organizace Forest Stewardship Council (FSC) vytvořila pět nových lesních stezek, po kterých návštěvníky provede mobilní aplikace. Dvě stezky jsou v Praze, ostatní v Hradci Králové, Zlíně a v Březové nad Svitavou. Do konce roku přibude ještě dalších pět, většina v Krkonoších. V tiskové zprávě o tom informoval ředitel českého FSC Tomáš Duda.

Začátek každé stezky je v lese označený informační tabulí s QR kódem, který lidem umožní stáhnout si zdarma mobilní aplikaci FSC lesní stezky do telefonu přímo na místě a začít ji rovnou využívat k navigaci a získávání informací.

"Aplikace je pomocí GPS navigace provede stezkou a na pravidelně rozmístěných stanovištích přímo v lese ukáže a popíše základy přírodě blízkého lesního hospodaření. Návštěvníci stezek se tak například dozví, co je to mrtvé dřevo, k čemu slouží doupné stromy nebo jak funguje přirozená obnova v lese," uvedl Duda.

FSC v České republice již přes deset let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné lesní hospodaření. Zabývá se také informováním a vzděláváním o odpovědné spotřebě a možnostech podpory šetrného hospodaření v lesích. Česká pobočka FSC sídlí v Brně.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Lesnictví

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info