MZe chce znovu přispět na výstavu Natura Viva 5,4 milionu Kč

Ministerstvo zemědělství chce přispět na letošní výstavu Natura Viva 5,4 milionu korun bez DPH. Uskuteční se, pokud to epidemická situace dovolí. Stejnou částku chtělo ministerstvo dát i na loňský ročník, který se ale právě kvůli pandemii nového koronaviru nekonal. Uvádí to ministerský dokument, který v pondělí dostane pro informaci vláda. Zakázku, která je v režimu jednacího řízení bez uveřejnění, chce úřad zadat Výstavišti Lysá nad Labem.

"Původní záměr pořádat tuto výstavu jako jubilejní pětiletou periodickou výstavu s mezinárodní účastí v roce 2020 přerušila mimořádná situace s pandemií covidu-19 a akce byla přesunuta na následující rok. Pro rok 2021 je očekávání, pokud to podmínky dovolí, že proběhne 26. ročník. Tento ročník by měl být s mezinárodní účastí a s výstavou trofejí zvěře za posledních šest let," uvádí dokument.

Cena zakázky je stanovena na základě předchozích jubilejních ročníků - v roce 2005 přispělo ministerstvo 4,7 milionu Kč, například v roce 2015 pak šesti miliony korun.

Na přehlídce bude vystaveno přes 1000 trofejí a veřejnost má možnost celorepublikově zhodnotit chov všech druhů spárkaté zvěře. "Vzhledem k tomu, že se v rámci přehlídky trofejí vyhotovuje katalog trofejí, je možné zpětně od roku 2000 sledovat vývoj kvality českých trofejí a zhodnotit myslivecké hospodaření se zvěří. Bez výstavy by takové zhodnocení nebylo možné," vysvětluje úřad jeden z důvodů, proč je třeba dostat mezi širokou veřejnost informace o aktuálních problémech.

Předloni činilo vstupné na výstavu 160 korun, důchodci a děti platili 120 korun. Vstupné bylo proti předchozímu ročníku o 40 korun vyšší.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Lesnictví

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info