Majitelé nestátních lesů nesouhlasí s novelou o ochraně přírody
18.09.2003 | ČTK
Vládní návrh novely zákona o ochraně přírody, projednávaný nyní Poslaneckou sněmovnou, je podle Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) v rozporu s listinou základních práv a svobod i se směrnicemi EU. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci sdružení. Vlastníci kritizují zejména ustanovení o vytváření chráněných přírodních území v rámci programu EU Natura 2000. Majitelé lesů tuto ochranu podle svých slov podporují, ale s podobou předloženou poslancům nesouhlasí. Nelíbí se jim hlavně to, že podle návrhu mají být prakticky všechna rozhodnutí orgánů ochrany přírody, která mohou znamenat omezení vlastnických práv, vyňata z režimu správního řízení.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Lesnictví
- Výskyt nebezpečných trichinel u divočáků dovezených z Polska (14.05.2026)
- Objem smrkového dříví napadeného kůrovci klesá již pátým rokem, ale pozornost je třeba věnovat i dalším dřevinám (14.05.2026)
- Květnový fotokvíz: poznáte, co snímek zachycuje? (13.05.2026)
- Mezinárodní den zdraví rostlin a proč je nebezpečné háďátko borovicové (13.05.2026)
- Novinky v národních dotacích: Ministerstvo zemědělství je přizpůsobilo zemědělské praxi (13.05.2026)
- Není borovice jako borovice aneb jak požár pomůže s bojem s vetřelcem (12.05.2026)
- Kde hrozí setkání s medvědem? Situaci na Slovensku ukazuje nová mapa (12.05.2026)
- Ministerstvo má dostatečné rezervy pro odstranění následků požáru v Českém Švýcarsku (11.05.2026)
- Les budoucnosti bude vypadat jinak, než jsme zvyklí, říká výzkumník Krejza (06.05.2026)
- Poškození lesů abiotickými vlivy bylo vloni nejnižší od roku 2014 (05.05.2026)

Tweet



