Na kolech o lese a zvěři
01.08.2000 | Svět myslivosti
NA KOLECH O LESE A ZVERI
Ríká se, že myslivci a lesníci príliš málo seznamují verejnost se svou prací. To neplatí o Zemském mysliveckém svazu a Zemské správe lesu v Porýní - Falci, které spolecne postavili ctyri pojízdné "Školy poznatku o lese a zveri". V Nemecku jde o jedinecný príklad spolupráce myslivcu s lesníky.
"Škola poznatku ..." je ctyrmetrový príves za osobní automobil, který je plný názorného materiálu, sloužícího praktické výuce o životním prostredí. Uvnitr prívesu najdou návštevníci krome jiného nejruznejší preparáty zvírat ci ukázky dreva pocházející z ruzných stromu.
Všichni myslivci a lesníci v zemi Porýní - Falc si mohou "Školu poznatku ..." bezplatne vypujcit k osvetové cinnosti o životním prostredí. Predpokladem je jednodenní úcast na úvodním seminári.
Wild und Hund, 9/2000, Rš
Další články v kategorii
- Pivovar Strakonice prodal meziročně více piva, letos investoval i do automatizace chlazení (25.12.2025)
- ČSÚ: Živý kapr letos stojí 126,23 koruny za kilogram, mírně víc než loni (24.12.2025)
- Udělejme z krmení zvěře vánoční zvyk, který opravdu pomůže (23.12.2025)
- Vláda souhlasí se záměrem obnovit daňové zvýhodnění vína, zákon připraví vlastní (23.12.2025)
- Čína zavádí vysoká cla na mléčné výrobky z EU, podle Bruselu neoprávněně (23.12.2025)
- Proč jedle neopadá a smrk je historicky králem českých Vánoc? (23.12.2025)
- Mýty italské kuchyně. Historik bourá legendy o ikonických pokrmech, čelí výhrůžkám (23.12.2025)
- Pavel Vacek: Kapr je jednička, sváteční polévky střídáme (23.12.2025)
- Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti masné konzervy z dovozu falšované sníženým obsahem masa a s nedeklarovaným alergenem (23.12.2025)
- Babiš vloží Agrofert do fondu RSVP Trust (23.12.2025)

Tweet



