Nizozemský pivovar Heineken se potýká s dopady koronaviru

Nizozemská společnost Heineken, která je druhým největším výrobcem piva na světě a působí rovněž v České republice, se podobně jako řada dalších podniků potýká s negativními dopady šíření koronaviru. Firma předpokládá, že objem prodeje jejího piva v prvním čtvrtletí klesl o zhruba dvě procenta, a varuje, že ve druhém čtvrtletí budou negativní dopady ještě výraznější.

Společnost rovněž oznámila, že kvůli koronaviru stáhla svůj výhled pro celý letošní rok. "Prioritou Heinekenu v tomto velmi namáhavém období je zajistit zdraví a zájmy zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů," napsala firma v tiskové zprávě.

V pozdějším prohlášení pak podle agentury Reuters slíbila, že letos nepřikročí k žádnému trvalému propouštění zaměstnanců a že bude nadále platit dodavatelům podle sjednaných podmínek. Menší a zranitelnější dodavatele dokonce hodlá podpořit tím, že jim bude platit v předstihu.

V České republice Heineken vlastní pivovary Starobrno, Královský pivovar Krušovice a Velké Březno. Skupina Heineken je dlouhodobě trojkou na českém trhu po Plzeňském Prazdroji a Pivovarech Staropramen.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info