Výrobce cukrovinek Mondelez investoval 155 milionů do linek v Lovosicích

Výrobce sušenek, cukrovinek a pečených produktů Mondelez v minulém roce investoval do svého výrobního závodu v Lovosicích na Litoměřicku. Do renovace dvou z pěti linek vložil více než 155 milionů korun. Díky úpravám se také zvýšila výrobní kapacita obou linek.

Do provozu byly linky uvedeny po renovaci a zkušebním období na začátku letošního roku. Na jedné z nich společnost vyrábí pečené krekry Tuc, na druhé minisušenky značky Bebe Dobré ráno. „Podařilo se nám nejenom zvýšit výrobní kapacitu našich klíčových produktů, ale také rozšířit portfolio produktů, které u nás vyrábíme,“ uvedl Nicolas Bouchet, ředitel továrny v Lovosicích.

Právě krekry Tuc se na severu Čech vyrábějí nově. Kromě nich tam vzniká dalších 130 druhů oplatek, sušenek a slaných produktů. Jde především o produkty tradiční značky Opavia, tedy BeBe Dobré ráno, Miňonky, Tatranky, Koka, Esíčka, Derby a další.

Nejmodernější evropská továrna na sušenky je v Opavě

V České republice vyrábí společnost Mondelez International sušenky a cukrovinky ještě v dalších dvou továrnách, v Opavě a v Mariánských Lázních. Továrna v Opavě je přitom největším a nejmodernějším závodem na výrobu sušenek v Evropě.

V uplynulých letech do jeho rozvoje firma vložila, krom jiného tam vznikla nová moderní výrobní hala za více než čtyři miliardy korun. Výrobní závod v Mariánských Lázních už déle než 160 let vyrábí tradiční Mariánskolázeňské oplatky Kolonáda.

Továrna v Lovosicích zaměstnává 350 zaměstnanců, celkem pro Mondelez v České republice pracuje téměř 2500 lidí, celosvětově pak 80 tisíc lidí. Mezi její nejznámější globální značky patří čokolády Milka, Cadbury a Toblerone, sušenky Oreo a LU a bonbóny a žvýkačky Halls a Trident. Do portfolia produktů na českém a slovenském trhu patří také značky Opavia Zlaté, BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Kolonáda, Miňonky, Tatranky či TUC.

Autor: redakce

Tisk

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info