Novým personálním ředitelem Prazdroje je 37letý Brit Rob Kenney

Sedmatřicetiletý Brit Rob Kenney je novým personálním ředitelem Plzeňského Prazdroje pro Česko a Slovensko. Do roku 2015 zastával funkci ředitele lidských zdrojů ve slovenské společnosti Pivovary Topvar a podílel se na jeho úspěšné integraci s Prazdrojem, řekla dnes mluvčí Prazdroje Jitka Němečková.

Kenney začal pracovat pro SABMiller, tehdejšího majitele Prazdroje a Topvaru, od roku 2008. Nejprve působil ve firemní centrále, kde měl na starosti personální agendu v marketingu a komunikaci. Později začal pracovat na stejné pozici pro celosvětový finanční úsek pivovarnické skupiny. V roce 2013 zamířil na Slovensko, odkud před třemi lety odešel na pozici personálního šéfa sesterského rumunského pivovaru Ursus. Výrazně se tam podílel na řízení projektu přechodu společnosti pod nového vlastníka, japonskou skupinu Asahi.

"Rob Kenney nahrazuje na postu ředitelky lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje Catherine Sinclair, která nyní zastává tuto pozici na regionální úrovni Asahi," uvedla Němečková.

Kenney vystudoval psychologii na univerzitě v Nottinghamu. Před příchodem do pivovarnictví pracoval v bankovnictví.

Plzeňský Prazdroj převzala loni v březnu japonská skupina Asahi, výrobce piva, lihovin, nealkoholických nápojů a potravin, která působí ve více než 100 zemích. Největší český pivovar loni prodal v ČR a v cizině rekordních více než 11 milionů hektolitrů piva, meziročně o tři procenta více. Odbyt v zahraničí přesáhl čtyři miliony hektolitrů a zvýšil se o osm procent.

Václav Prokš

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info