SZPI uzavřela další 4 provozovny z důvodu nepřijatelné hygieny
20.02.2015 | SZPI
Při kontrolách 18. a 19. 2. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila ve 3 provozovnách společného stravování a jedné prodejně potravin natolik závážná porušení hygienických předpisů, že na místě uložila zákaz užívání prostor. Jedná se o následující provozovny:
Pivnice, bar a klub ZLATÁ HUSA (kontrolovaná osoba Leoš Denk) na Vídeňské ul. č. 17, Klatovy. K výčepnímu pultu provozovatel neměl zavedenou tekoucí teplou vodu a personál tak nemohl zajistit hygienickou očistu použitého nádobí a výčepního skla. Provozovna se nenacházela v dobrém stavu, inspektoři zde zjistili např. celkový nepořádek včetně skladování nepotřebných předmětů a zaplísnění. SZPI zde na místě uložila zákaz užívání prostor, který následně inspekce uvolnila 19. 2. poté, co provozovatel při opakované kontrole prokázal, že odstranil uvedené nedostatky.
Rychlé občerstveni Kebab – Pizza na ul. T. G. Masaryka č. 721, Choceň. V převážné části zázemí provozovny se vyskytovaly zelené, šedé a černé plísně, mj. na kuchyňské lince, v jejích vnitřních prostorách, kde provozovatel skladoval suroviny, např. otevřená balení mouky, na stěnách a stropech. Plíseň inspektoři zjistili i na kuchařském náčiní – válečky, hrnce pekáče –, na krabicích, kde provozovatel skladoval čerstvou zeleninu a v krabičkách s nastrouhaným sýrem. Rozvody vody nebyly zaizolovány a na nich vzniklý kondenzát odkapával na stěny a podlahu a přispíval k šíření plísně. Pro mnohačetné porušení předpisů SZPI na místě uložila zákaz užívání prostor.
Little Temple Club (kontrolovaná osoba PHOENIX Immovables, s.r.o.) na Seifertově ul. č. 3, Praha 3. K dřezům na mytí nádobí provozovatel neměl zavedenou teplou tekoucí vodu a personál tak nemohl zajistit hygienickou očistu použitého výčepního skla. V provozovně byl výrazně zanedbaný celkový úklid, inspektoři zjistili i nevhodně skladované potraviny a proto na místě uložili zákaz užívání veškerých prostor provozovny.
Prodejna potravin Renáta Drábová na adrese Nevězice 80, Nevězice. Provozovna v době kontroly procházela rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních stěn, při které byla odstraněna omítka až na zdivo. Důsledkem stavebních prací byla vysoká prašnost a prach se usazoval na balených i nebalených potravinách i na obslužném pultu, kde prodejce krájel uzeniny a sýry. S ohledem na uvedené SZPI neprodleně uložila zákaz užívání prostor k prodeji potravin a nařídila likvidaci kontaminovaných nebalených potravin.
S kontrolovanými osobami SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty.
Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633
Další články v kategorii
- Mají dva žloutky a jsou „za dobré peníze“. Obří vejce z Hané jdou na dračku (17.05.2026)
- Potravinářská inspekce vloni uložila pokuty za téměř 200 milionů (16.05.2026)
- Značku Regionální potravina na jihu Čech získá jerky, bryndza či sušené třešně (16.05.2026)
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- EU zavede dočasný zákaz dovozu brazilského hovězího (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)
- Češi loni vytřídili přes 90 kg obalů na osobu, o dva kg více než předloni (15.05.2026)
- Jatka na železnici u Plzně. Vlak tam zabil 13 divočáků (15.05.2026)
- Průzkum: Stát nemá určovat ceny, zákazníci chtějí slevové letáky (15.05.2026)

Tweet



