Zisk pivovaru AB InBev zůstal za odhady, uškodila situace v Rusku
31.10.2014 | Finance.cz
Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev stoupl hrubý provozní zisk ve třetím čtvrtletí o 1,3 procenta na 4,75 miliardy eur (131,7 miliardy Kč), méně, než se čekalo. Oznámila to dnes firma. Obchodníci na jejím největším trhu ve Spojených státech snižovali zásoby a trh v Brazílii po fotbalovém mistrovství světa stagnoval. Na prodeji se projevila i horší situace na Ukrajině a v Rusku.
Analytici očekávali, že hrubý provozní zisk EBITDA za tři měsíce do září dosáhne pět miliard eur. Čistý zisk za tři měsíce do září stoupl na 2,32 miliardy eur z 2,21 miliardy eur před rokem.
Prodej piva ale klesl o 2,7 procenta. Společnost uvedla, že na objemu prodeje se projevilo zhoršení v Rusku a na Ukrajině a srpnové deštivé počasí na západě Evropy. Pokles prodeje zaznamenala také v Severní Americe a v oblasti Asie a Tichomoří. V Číně se jí naopak dařilo. Čínští spotřebitelé častěji sahali po jejích prémiových značkách Harbin a Budweiser a základní zisk jí tam stoupl o pětinu.
\"Domníváme se, že třetí čtvrtletí bylo z hlediska ukazatele EBITDA ojedinělé a neodráží očekávané budoucí trendy v byznysu,\" uvedla společnost.
Společnost Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je později získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company.
AB InBev má v portfoliu asi 200 značek z celého světa, četně Beck\'s a Stella Artois.
zdroj: ČTK
Další články v kategorii
- Ekologickou stopu snižují i čeští vinaři. Pěstují šetrně a s novými technologiemi (07.04.2025)
- Souhrn událostí uplynulých dní – 4. – 6.4. 2025 (07.04.2025)
- Inflace v březnu stagnovala na 2,7 procenta (06.04.2025)
- FAO: Světové ceny potravin se dál zvyšují, zdražily zejména rostlinné oleje (05.04.2025)
- Středočeský kraj podpoří vysazování úhoře říčního (04.04.2025)
- Březen byl v pražském Klementinu nadprůměrně teplý (04.04.2025)
- Kvůli slintavce mohou nákladní vozy ze Slovenska vjet do ČR jen na pěti místech (04.04.2025)
- Marně hledáte medvědí česnek? Kudláčkův objev budí závist, podívejte se (04.04.2025)
- Hospodáři mohou žádat o příspěvek na šetrnou péči o krkonošské louky (04.04.2025)
- Vědci pokryli lesy sítí dendrometrů, denně vytvářejí mapy aktuálního stavu lesů (04.04.2025)