Zemědělci z tršické oblasti zatím hlásí nadprůměrné výnosy chmele
23.08.2004 | ČTK
Obavy chmelařů z tršické oblasti, kteří předpovídali pokles úrody kvůli vysokým teplotám a suchu, se zatím nepotvrdily. Například společnost Agrospol z Velké Bystřice na Olomoucku hlásí v prvních dnech sklizně mírně nadprůměrné výnosy. "Jsou to skutečně první poznatky, protože jsme začali o víkendu a k dnešnímu dni máme sklizeno asi sedm procent výměry. Zatím ale můžeme být spokojeni," řekl dnes novinářům jednatel Agrospolu Zdeněk Kolman. Kvalitu chmele zatím podle něj nelze objektivně posoudit.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Čtvrtek patřil výběrům býků na OPB Todně (11.05.2026)
- Zimbabwe vrací 67 farem cizincům, snaží se zlepšit vztahy se Západem (11.05.2026)
- Po loňské mimořádné úrodě čekají ovocnáři ve firmě Zemcheba propad kvůli mrazům (11.05.2026)
- ASZ ČR požaduje, aby stát dořešil sledování propojenosti podniků a předcházel zneužívání dotací (11.05.2026)
- Chránil přírodu a zvířata. Ted Turner po sobě zanechal stovky tisíc hektarů půdy (11.05.2026)
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)

Tweet



