Zahájení Regionální potraviny se zúčastnili hned dva členové Společnosti mladých agrárníků
03.05.2013 | Agris
Tiskové konference konané 2. května k příležitosti zahájení nového ročníku soutěže Regionální potravina, se zúčastnili hned dva zástupci Společnosti mladých agrárníků David Smetana z Hradce Králové a František Němec z Netína. Oba zde představili svůj příběh a význam ocenění Regionální potravina jak pro ně tak pro Společnost mladých agrárníků, která podporuje propagaci venkova a podnikání mladých lidí v zemědělském oboru.
Ministerstvo zemědělství uděluje každoročně ocenění Regionální potravina těm nejkvalitnějším zemědělským a potravinářským výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Se svými produkty uspěli vloni také mladí agrárníci - David Smetana se svým zelným salátem s koprem a František Němec s Tvaroháčkem.
„Tento projekt může být inspirací pro spotřebitele, aby si kupovali kvalitní regionální potraviny. Našim cílem je poskytovat to nejlepší, co máme. Odměnou jsou spokojení zákazníci, kteří se vrací,“ reagoval František Němec, viceprezident Společnosti mladých agrárníků, který hospodaří na Vysočině a věnuje se zpracování mléčných a masných výrobků.
Podle mladých agrárníků se začíná postupně měnit spotřební chování Čechů. Ti si uvědomují, že kvalita potravin výrazně ovlivňuje zdraví člověka, a proto stále více vyhledávají regionální producenty. „Víme, co prodáváme a nedovolíme si spotřebitele šidit a nabízet podřadné produkty. Supermarkety se snaží konkurovat cenou, ale když porovnáte chuť naší zeleniny a zeleniny dovezené v kamionech přes půl Evropy, poznáte jasný rozdíl. Navíc tím, že zelenina a další produkty nejsou dováženy, šetříme životní prostředí,“ upozorňuje zemědělec David Smetana.
Kontakt: David Smetana, tel. 777 741 474, e-mail: info@smetanuvstatek.cz
Další články v kategorii Zemědělství
- Výzkum mořských řas jako inhibitoru metanu (26.05.2026)
- Konflikt na Blízkém východě ohrožuje také srílanský čajový průmysl (26.05.2026)
- Evropskou komisi odpověď ohledně Babišova byznysu neuspokojila, varovala před dotacemi (26.05.2026)
- Jakub Helma z Rodinné farmy Helmovi: Lásku k venkovu mám zkrátka v sobě (25.05.2026)
- Začíná další ročník akce Poznej svého farmáře. Zájemcům se otevře 11 farem (25.05.2026)
- Začal samosběr jahod (25.05.2026)
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)

Tweet



