Vzteklina na Prachaticku veterináře sedm let nepálí
03.10.2001 | Listy Prachaticka
Po sedm let patří okres Prachatice k těm, které netrápí nemoc vzteklina. Listy Prachaticka o tom informoval ředitel okresní veterinární správy Jiří Ritter.
"Nemusíme přistupovat k vakcinaci zvěře. Poslední provakcinace, provedená právě před sedmi lety, byla natolik úspěšná, že se od té doby vzteklina na okrese nevyskytuje, tudíž nemusíme přistupovat k dalšímu podobnému kroku," dodal J. Ritter.
I když zákeřná nemoc, kterou může být nakažen i člověk, na Prachaticku nehrozí, neusínají veterináři na vavřínech.
"S pravidelností odesíláme do autorizovaných center, zkoumajících výskyt vztekliny, která jsou v Praze, Liberci či Jihlavě, vzorky mozkových tkání zvířat či mrtvá těla lišek. Ty jsou vždy řádně vyšetřeny a až do současnosti byl u nás vždy vyloučen výskyt nemoci," uzavřel ředitel okresní veterinární správy.
Další články v kategorii Zemědělství
- Mexičtí farmáři a řidiči kamionů chystají blokády ve dvou třetinách země (07.04.2026)
- Veterináři prověřují šíření chřipky skrz firmu Perena. Pomůže očkování? (07.04.2026)
- Zemědělci ve Zlínském kraji loni vyprodukovali meziročně méně mléka (07.04.2026)
- Řezem chmele začali práce na chmelnicích, na drátkování přijedou cizinci (04.04.2026)
- Lotyšsko prodloužilo zákaz dovozu obilí z Ruska a Běloruska (02.04.2026)
- Ministerstvo zemědělství myslí na budoucnost. Letos poskytne na genetické zdroje 90 milionů korun (02.04.2026)
- Agrofert dokončil nákup nizozemské firmy OCI Ammonia Holding (02.04.2026)
- Prastarý trik na bohatší úrodu brambor: Potřebujete na něj jen čas a vhodné místo (02.04.2026)
- Jak rychle a efektivně pomoci zemědělcům v době drahé nafty? Spotřební daní na naftu (02.04.2026)
- ROZMITAL na AgriShow 2026: novinky, prověřená technika i silná nabídka pro sezónu (02.04.2026)

Tweet



