Výlov v Řásné přitáhl davy lidí
31.10.2005 | Noviny Vysočiny
Výlov Plodového rybníka v Řásné se stal víkendovou atrakcí pro stovky rybářů, milovníků ryb a diváků nevšední podívané z celého okolí. Opravdu kapitální kousky si navíc mohl kdokoli na místě zakoupit a odnést s sebou. " Zájem je takový, že po každé várce přivezené přímo z rybníka se jen zapráší," poznamenala s úsměvem jedna z prodavaček. Celkové množství vylovených kusů však bohatě pokrylo zájem všech přítomných.
Nejen o čerstvé ryby byla ale skutečně více než obrovská poptávka. Na dračku totiž nešli jen živí kapříci, amuři a další krasavci. Kdo měl totiž chuť, mohl si za pár korun pochutnat na smaženém kaprovi nebo pstruhovi. " Smažené rybí pochoutky nestíháme dělat, podívejte se sám, jaká je tady fronta," stěžovala si naoko krásná slečna za pultem. Fronty nažhavených zájemců, čekajících na křupavé rybí masíčko, mluvily skutečně samy za sebe. Podle předběžných odhadů rybářů a pořadatelů výlovu se jen během dopoledne u rybníka ukázalo kolem 500 lidí. Ovšem minimálně jednou takovou návštěvu očekávali i odpoledne.
Další články v kategorii Zemědělství
- Vědci z MENDELU zkoumají mikroplasty v zemědělství, vyvinuli novou metodu jejich detekce (20.05.2026)
- Faremní zpracovatelé a sedláci mají společný zájem na omezení byrokracie spojené s odbytem výrobků (20.05.2026)
- V Miroslavi na Znojemsku má vzniknout další hala pro chov slepic (20.05.2026)
- Zemědělce trápí rostoucí náklady. Ovlivnit mohou i ceny potravin (20.05.2026)
- Hlídá klima a sám jezdí po louce. Na Olomoucku pořídili netradiční kurník (20.05.2026)
- Evropská komise představila nový Akční plán pro hnojiva, chce podpořit zemědělce (20.05.2026)
- Zuzana Pavlík Šimonková: Venkov potřebuje nové vystudované zemědělce a lesníky (20.05.2026)
- Podpůrný fond obnovuje administraci žádostí o podporu firmám z Agrofertu (20.05.2026)
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Zemědělci mají na jaro víc než polovinu potřebných hnojiv, ale zvažují omezení (19.05.2026)

Tweet



