Výlov rybníka nebude, ryb je totiž málo
07.09.2005 | Deník Litoměřicka
Tradiční výlov rybníka v Třebívlicích se letos konat nebude. Lovné ryby nedosahují potřebné velikosti, nebo jich je málo. Populární výlov obecního rybníka v Třebívlicích s prodejem ryb přímo na břehu se konal tradičně v těchto dnech. Pro nižší zarybnění je však odložen asi o dva roky. "Naopak, do rybníka byly nasazeny některé druhy dravců, například pstruzi. Ty by měly rybník vyčistit od plevelné ryby. Kapři nná tak mezitím dorostou do potřebné velikosti," vysvětlil starosta Třebívlic Josef Seifert. V současné době patřičné velikosti dosahuje pouze siven, jehož výlov není nutný.
Podle starosty býval výlov v Třebívlicích dříve daleko populárnější a prodej ryb lákal podstatně víc zájemců. To však bylo v době, kdy obec vlastnila horní rybníky, které však již patří Mostecku,
Další články v kategorii Zemědělství
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Zemědělci mají na jaro víc než polovinu potřebných hnojiv, ale zvažují omezení (19.05.2026)
- Zemědělský svaz a Agrární komora prosazují spravedlivější pravidla nákupu půdy (19.05.2026)
- Oblíbené jahody ze Svádova mají dlouhou historii, následovatel se zatím nenašel (19.05.2026)
- Zelináři: Jarní mrazy a sucho místy poškodily zeleninu a brambory (18.05.2026)
- Počet zemědělců pojištěných proti suchu u Agra pojišťovny letos klesl (18.05.2026)
- Šebestyán jednal v Srbsku o posílení zemědělské spolupráce, rostla už loni (18.05.2026)
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)

Tweet



