Svaz: Mlékárnám činí potíže dražší suroviny, některé mají ztráty
06.05.2005 | ČTK
Domácím mlékárnám působí problémy rostoucí farmářské ceny mléka, které se kvůli tlaku řetězců nedaří promítnout do cen konečných výrobků. Surovinu zpracovatelé vykupují za srovnatelnou částku jako konkurenti v okolních zemích, například v Německu, ceny hotových výrobků jsou ale podstatně nižší, tvrdí předseda Českomoravského svazu mlékárenského Michal Němec. Některé mlékárny jsou podle něj za první čtvrtletí v červených číslech. Zemědělci i s pomocí vývozů tlačí na růst výkupní ceny mléka, která postupně narostla od května minulého roku ze zhruba osmi korun na 8,40 koruny v letošním lednu. V březnu to bylo 8,44 koruny.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)
- ČR přestává být od poloviny května sezónně prostá katarální horečky ovcí (15.05.2026)
- Ministr Šebestyán na Czech Food Expo: Kvalitní české potraviny nejsou samozřejmostí (15.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Co s vlnou? Chovatelé ovcí hledali odpověď. Česká firma ji proměnila v ekologickou inovaci - vyrábí ekologická hnojiva, která pomáhají půdě udržet vodu i živiny (13.05.2026)
- Šebestyán kvůli mrazům požádá EK o využití všech dostupných nástrojů pomoci (13.05.2026)
- Bluetongue: ukončení období sezónně prostého KHO (13.05.2026)
- Unikátní robotizovanou halu na výkrm prasat otevřela společnost SPV Pelhřimov (13.05.2026)

Tweet



