Stavy skotu v ČR nadále klesají

Práce - 19.11.1997

Stavy skotu v CR nadále klesají

Praha (ctk, klo) - Stavy skotu v Ceské republice se ve tretím ctvrtletí letošního roku snížily ve srovnání s lonským tretím ctvrtletím o 208 tisíc kusu a proti stavu na pocátku ctvrtletí poklesly o 60 tisíc kusu. Mezirocne tedy poklesly stavy skotu o 10,8 procenta a proti stavu na pocátku tretího ctvrtletí o 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy Ceského statistického úradu.

Výroba mléka cinila za tri ctvrtletí letošního roku 2,081 miliardy litru, což bylo mezirocne méne o 10,9 procenta. Prodej mléka klesl o 81 miliónu litru (o 4,2 procenta) a tržnost mléka v tomto období cinila 89,5 procenta. Prumerná denní dojivost vzrostla o 1,2 procenta na 12,1 litru. Prodej jatecného skotu se za sledované období mezirocne snížil o pet procent.

Stavy prasat v CR se ve sledovaném období mezirocne zvýšily o 30 tisíc kusu (o 0,7 procenta) a proti stavu na pocátku ctvrtletí o 167 tisíc kusu, tedy o 4,2 procenta. Prodej jatecných prasat se od pocátku roku do konce zárí ve srovnání se stejným obdobím minulého roku snížil o 6,8 procenta.

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics


Kalendář


Podporujeme utipa.info