Stále méně salmonel v německých chovech drůbeže
02.01.2012 | ÚZEI, Agronavigator.cz
Míra kontaminace drůbeže salmonelami v Německu dále poklesla, jak prokázala národní zpráva o stavu za rok 2010 Spolkového ústav pro hodnocení rizik (BfR), která zohlednila výsledky monitoringu ve více než 10 000 chovech drůbeže v Německu. Ze zprávy vyplynulo, že v roce 2010 bylo prokazatelně promořeno salmonelami 0,3 % chovů plemenné drůbeže a 0,2 % výkrmen kuřat. V předchozím roce to bylo ještě 0,9 % chovů plemenných zvířat a 0,4 % výkrmen brojlerů.
Prezident BfR profesor Andreas Hensel hodnotí tyto výsledky jako kontinuální pozitivní trend neustálého snižování počtu chovů drůbeže kontaminovaných salmonelami, který byl nastoupen již před několika lety. Čísla za rok 2010 potvrdila úspěšnost boje proti salmonelám jak v chovu plemenné drůbeže, nosnic, ve výkrmu a také v chovu krůt.
Web-portál Agronavigátor podléhá licenci Creative Commons (Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla). Články lze šířit pouze s uvedením původní citace a s uvedením zdroje ÚZEI, Agronavigator.cz.
Další články v kategorii Zemědělství
- EP schválil zmírnění pravidel pro nové genomické techniky šlechtění rostlin (18.06.2026)
- Ředitelkou PK jmenována Zuzana Biniová (17.06.2026)
- Pokles cen zemědělských výrobců snižuje ziskovost zemědělců i možnosti investic (17.06.2026)
- Autonomní stroje mění zemědělství, rozpoznají plevel i plodiny, říká odborník (17.06.2026)
- Jak přiblížit zemědělství dětem? Klíč je v praxi a zážitku (16.06.2026)
- Moderní technika je v zemědělství dnes standard. Klíčoví jsou lidé (16.06.2026)
- Fond: Mrazy nejvíc zasáhly jabloně, škody hlásí 411 pěstitelů, méně než předloni (16.06.2026)
- Masožravý parazit se šíří v USA (15.06.2026)
- Agrofert může získat snadnější cestu k polím. Stát chystá předkupní právo na půdu (15.06.2026)
- Zelené zlato i moderní farmy. Zemědělství otevírá dveře studentům (15.06.2026)

Tweet



