Souhrn událostí předchozího dne - 3.1.2002
04.01.2002 | Agris
Hovězí maso má podražit, neboť stát přestal hradit testy na BSE
Hovězí maso na pultech podle názoru Ministerstva zemědělství i farmářů může podražit. Stát totiž od začátku roku už nehradí povinné testy zvířat na nemoc BSE a nechává tyto náklady na podnikatelích. Jeden test stojí zhruba 1600 korun. Loni stát dotoval vyšetření částkou asi 185 miliónů korun, a to se začalo testovat až od června po prvním zjištění tzv. nemoci šílených krav v Česku.
Agropork snížil cenu prasat o dvě koruny na 38 korun za kilogram
Odbytové družstvo Agropork, které zásobuje vepřovým masem asi čtvrtinu českého trhu, snížilo ve středu prodejní cenu jatečných prasat o dvě koruny na 38 korun za kilogram. Naposledy tolik prasata stála předloni na podzim. Dnes to řekl místopředseda Agroporku Jaroslav Míl s tím, že cena 38 korun by měla platit dva týdny.
SVS začala kontrolovat do ČR dovážený med
Od počátku letošního roku začali v rámci veterinárních kontrol potravin živočišného původu kontrolovat veterináři také med dovážený do ČR ze zahraničí. Informoval o tom tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.
Pasivní saldo agroobchodu se v listopadu snížilo
Zhruba o 200 milionů korun se snížilo v listopadu loňského roku v porovnání se stejným obdobím roku 2000 negativní saldo zahraničního agrárního obchodu. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Jiří Felčárek z tiskového oddělení ministerstva zemědělství.
"Agrární vývoz v listopadu 2001 v porovnání s listopadem 2000 vzrostl o tři procenta, dovoz naopak klesl o jedno procento. Pokrytí dovozu vývozem vzrostlo ze 74,4 procenta v roce 2000 na 77,33 procenta v listopadu 2001," uvedl Felčárek..
Šéf Seagramu v ČR jmenován marketingovým ředitelem Becherovky
Výkonný ředitel českého a slovenského zastoupení lihovarnického koncernu Seagram Marek Holub byl jmenován šéfem marketingu a zástupcem výkonného ředitele společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka (JBKB). Na nejbližší valné hromadě bude zvolen do představenstva likérky, sdělil dnes její mluvčí David Binar.
Úplné texty zpráv a další události včerejšího dne naleznete v rubrice Zpravodajství 24 h.
Další články v kategorii Zemědělství
- Hrabošů bylo v březnu na polích méně než v únoru, přemnožení zůstávají (11.04.2026)
- U veřejných zadavatelů chceme zvýšit podíl lokálních potravin, shodli se ministr Šebestyán s ministryní Mrázovou (10.04.2026)
- Jihomoravští zemědělci žádají vytvoření strategické rezervy nafty pro sklizeň (10.04.2026)
- Šebestyán: Ve veřejném stravování by se mělo častěji vyskytovat české maso (10.04.2026)
- Za „zelené baterie venkova“: Zemědělci a energetici volají po rozumném rozvoji bioplynových stanic (10.04.2026)
- Ústav zemědělské ekonomiky a informací vede Vladimír Eck (10.04.2026)
- CNBC: Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Nino (10.04.2026)
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Příliš dobrá sezona brambor přivedla české pěstitele téměř na mizinu (09.04.2026)
- Farmáři mohou začít podávat jednotné žádosti, SZIF rozdělí 30 mld. Kč, jako loni (09.04.2026)

Tweet



