Pšenice přerušila růst
24.03.2004 | Colosseum
Během včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade oslabil květnový futures kontrakt pšenice o 9 3 centu a ukončil na ceně 413 centů za bušl. Kurz pšenice tak korigoval dolů po pondělním výrazném růstu. Pšenice zamířila hned od začátku včerejšího obchodování směrem dolů a až do konce se pohybovala v zóně červených čísel. Obchodníci se shodují na tom, že trh s pšenicí byl z technického hlediska překoupený. Podobně jako pšenice včera zareagovala kukuřice a sójové boby, které také korigovaly po pondělním enormním posilování.
Analytici tento týden očekávají výsledky několika mezinárodních tendrů na dodávky pšenice. Obchodníci, kteří se rozhodují na základě fundamentálních faktorů upozorňují, že rychlý růst cen pšenice z poslední doby by mohl utlumit světovou poptávku. Tento fakt, v kombinaci s velmi vysokými cenami námořní dopravy, dělá pšenici evropského původu více konkurenceschopnou na světových trzích. Tento týden by měl být znám vítěz tendrů na dodávky pšenice do Iráku, Jordánska a Alžíru.
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)
- V komerčním chovu prasat na Slovensku byl podle veterinářů potvrzen africký mor (07.05.2026)
- Nováčkovi: Farma ve vsi je opravdu ve vsi, a přitom jen kousek od Ostravy (07.05.2026)
- Výskyt hraboše polního v dubnu 2026 (07.05.2026)
- V chovu drůbeže na Kroměřížsku potvrdily testy newcastleskou chorobu (07.05.2026)
- Aktuální plochy chmelnic se proti loňsku velmi mírně snížily na 4786 hektarů (06.05.2026)
- Samosběr u Olomouce začne v červnu. Česnek vypadá luxusně, těší farmáře (05.05.2026)

Tweet



