Přehlídka učňovského školství České ručičky ocenila zahradnici Aničku Paříkovou ze SZaŠ Kopidlno
04.07.2024 | Ministerstvo životního prostředí
Prestižní přehlídka učňovského školství České ručičky už pošestnácté udělovala zlaté plakety nejnadějnějším mladým talentům ve více než dvou desítkách řemeslných oborů. Nejlepší zahradnicí byla vyhlášena Anna Paříková ze Střední zahradnické školy Kopidlno.
Talentovaná žákyně 3. ročníku zahradnictví, podle vlastních slov odmalička vedená k přírodě, už ve svém oboru stihla posbírat řadu cen – vítězství na 29. ročníku Kopidlenského kvítku 2023, které je mistrovstvím ČR v oboru zahradnictví, rovněž zlatou příčku na floristické soutěži Otvírání jara v Praze v dubnu 2024 či například přední umístění v loňském i letošním ročníku floristické Děčínské kotvy.
Ocenění převzala Anička z rukou zástupce Ministerstva životního prostředí.
Ministerstvo životního prostředí podporuje učňovské vzdělávání a přispívá k odborné přípravě mladých lidí a jejich kvalifikaci. To je nezbytným předpokladem pro udržitelný přístup k životnímu prostředí a péči o přírodu.
České ručičky jsou největší přehlídkou řemesel a řemeslných oborů v České republice. Každým rokem odborná porota pečlivě vybírá a na slavnostním galavečeru oceňuje ty nejlepší mladé řemeslníky z celé naší země. Cílem přehlídky je popularizovat učňovské školství v očích mladých lidí, jejich rodičů, učitelů i široké veřejnosti, a poukázat na významnou a nezastupitelnou roli řemesla v přítomnosti i budoucnosti společnosti. České ručičky vyhlašuje Jihomoravský kraj.
Veronika Krejčí & Tiskové oddělení MŽP
tel.: 267 122 835 nebo 267 122 058
e-mail: tiskove@mzp.cz
Další články v kategorii Zemědělství
- Europoslanci ze zemědělského výboru podpořili zákaz názvů jako vegetariánský steak (09.04.2026)
- Příliš dobrá sezona brambor přivedla české pěstitele téměř na mizinu (09.04.2026)
- Farmáři mohou začít podávat jednotné žádosti, SZIF rozdělí 30 mld. Kč, jako loni (09.04.2026)
- Ovocné stromy, mnohde už v plném květu, ohrozí od pátku do neděle mráz (09.04.2026)
- Rostoucímu zisku celého zemědělského odvětví za rok 2025 pomohli ti, kdo hospodaří efektivně (09.04.2026)
- Vědci na pokusném poli v Olomouci testují geneticky upravený ječmen (09.04.2026)
- Vláda dočasně snižuje spotřební daň u nafty. Snížení maximální výše vratky u tzv. zelené nafty neomezuje podporu (08.04.2026)
- Peruánští vědci zmapovali vliv pesticidů na rakovinu po celé zemi (08.04.2026)
- Zemědělci kvůli zdražování odkládají objednávky hnojiv nebo jich nakupují méně (08.04.2026)
- MZe: O licenci k rituálním porážkám pro účely obchodu nezažádala ani jedna jatka (08.04.2026)

Tweet



