Potravináři vyčíslí ztráty z omezení obchodu se Slovenskem
11.04.2002 | Agris
Potravinářská komora ČR (PK) prezentovala na dnešním pracovním obědě s předsedou parlamentu Václavem Klausem svůj zásadní nesouhlas se zákazem dovozu hovězího masa ze Slovenska do ČR. Informoval o tom viceprezident PK Jaroslav Camplík.
Odvetná opatření Slovenska se totiž podle Komory dotknou celého potravinářského průmyslu, nejen trhu s masem. "Zasáhne to celé spektrum zpracovaných výrobků," konstatoval Camplík. Vzniklé ztráty proto podle něj hodlá PK vyčíslit, stejně jako své ztráty vyplývající z klimatických podmínek nebo legislativních opatření vyčíslují zemědělci.
Hlavním tématem dnešního setkání Klause a vedení PK a vedoucích představitelů potravinářských podniků v ČR jak českých, tak nadnárodních subjektů byl pohled Komory na dopady vstupu ČR do EU. "Ceny potravin se podle našeho názoru se vstupem ČR do EU nezvýší a nemají ani souvislost s vyjednávanou výší přímých plateb. Názory o dramatickém růstu cen potravinářské produkce považuje PK za strašení spotřebitelské veřejnosti," zdůraznil v této souvislosti Camplík.
Naproti tomu Klaus přednesl na dnešním jednání s potravináři svou představu o budoucnosti daňového systému v ČR. "Vizi ODS a změnách v sazbách daní hodnotí představitelé potravinářů kladně a všichni zúčastnění představitelé potravinářů považují diskusi na toto téma za velmi přínosnou," konstatoval Camplík.
Další články v kategorii Zemědělství
- Vypěstovat melouny v Česku už není problém. Důležité je předpěstování i výběr vhodného druhu (19.04.2026)
- Zelený kruh: Jedy na hraboše, ústupky lovcům vlků a krajina bez ochrany. Komu slouží ministři Šebestyán a Červený? (17.04.2026)
- Zemědělci objevují zlatý důl v akumulaci: Bateriová úložiště mění pravidla hry (17.04.2026)
- Prazdroj inštaloval meteostanice na poslednej slovenskej chmeľnici (17.04.2026)
- Sedláci představili novému vedení MŽP své postoje k aktuálním tématům ochrany přírody (17.04.2026)
- Agrishow se stal nejnavštěvovanějším veletrhem v Brně od roku 2018 (16.04.2026)
- Jako první u nás vyrábí veganské víno. Je to pracnější, ale rozdíl je poznat, říká vinař Jaroslav Gracl (16.04.2026)
- Mléčný průmysl na Filipínách otevírá nové příležitosti i pro české dodavatele automatizace (16.04.2026)
- Ministerstvo zemědělství zvyšuje podíl lokálních potravin ve veřejném stravování (16.04.2026)
- Zemědělci mohou podle experta ušetřit vytvořením podrobné produkční mapy pozemků (15.04.2026)

Tweet



