Neziskovky dostanou letos od Ministerstva zemědělství v prvním kole dotačního řízení 64 milionů korun. Pomůžou rybářům i chovatelům
29.03.2016 | MZe ČR
Ministerstvo zemědělství rozdělí ze svého rozpočtu 64 milionů korun neziskovým organizacím, které se zabývají zemědělstvím a příbuznými obory. Po posouzení všech přihlášených 141 projektů, dostane podporu 53 z nich. Příspěvky na činnost Ministerstvo přidělilo například Českému a Moravskému rybářskému svazu i Českému svazu chovatelů.
„V prvním kole příjmu žádostí o podporu žádaly neziskové organizace o celkem 190 milionů korun, což téměř třikrát převyšovalo rozpočtové možnosti Ministerstva. Příspěvek jsme rozdělili mezi ty, které vybrala hodnoticí komise. V zájmu maximální možné podpory neziskového sektoru jsme ještě letos zahájili druhé kolo, které podpoří české zemědělství,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
Tradičně nejvyšší podporu získaly v prvním kole projekty, které souvisí s lesnictvím, a to více než 40 milionů korun. Z této částky dostane 15 milionů Český svaz včelařů na vzdělávací a společensky prospěšnou činnost, plemenářskou práci v chovu včel a potlačování nemocí včel. Český a Moravský rybářský svaz obdržely téměř 8 milionů korun. Ty použijí například na zarybňování, rekonstrukcí rybích líhní a spolkovou činnost. Dotace vyplatí Ministerstvo zemědělství do konce března.
Hynek Jordán tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství
Další články v kategorii Zemědělství
- Zelináři: Jarní mrazy a sucho místy poškodily zeleninu a brambory (18.05.2026)
- Počet zemědělců pojištěných proti suchu u Agra pojišťovny letos klesl (18.05.2026)
- Šebestyán jednal v Srbsku o posílení zemědělské spolupráce, rostla už loni (18.05.2026)
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)
- ČR přestává být od poloviny května sezónně prostá katarální horečky ovcí (15.05.2026)
- Ministr Šebestyán na Czech Food Expo: Kvalitní české potraviny nejsou samozřejmostí (15.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Co s vlnou? Chovatelé ovcí hledali odpověď. Česká firma ji proměnila v ekologickou inovaci - vyrábí ekologická hnojiva, která pomáhají půdě udržet vodu i živiny (13.05.2026)

Tweet



