Na Ministerstvu zemědělství jsou určeni prošetřovatelé oznámení protiprávního jednání
27.07.2015 | MZe ČR
Na základě nařízení vlády č. 145/2015 Sb., o opatřeních souvisejících s oznamováním podezření ze spáchání protiprávního jednání ve služebním úřadu (dále jen „nařízení“) byli na Ministerstvu zemědělství určeni dva prošetřovatelé. Prošetřovateli dle ustanovení § 3 odst. 1 nařízení byli určeni JUDr. Radek Pokorný a JUDr. Milan Cikánek. Prošetřovatelé přijímají a prošetřují podání dle nařízení a v nich obsažené podezření.
Pro podání oznámení o podezření ze spáchání protiprávního jednání ve služebních úřadech v listinné podobě byla dle nařízení na Ministerstvu zemědělství zřízena uzamykatelná schránka u vchodu do budovy na adrese Těšnov 65/17, Praha 1, 110 00, která splňuje podmínky minimalizace možnosti odhalení totožnosti oznamovatele.
Pro podání oznámení o podezření ze spáchání protiprávního jednání ve služebních úřadech v elektronické podobě byla zřízena adresa elektronické poštyprosetrovatel@mze.cz.
Oznamovatel podání o podezření ze spáchání protiprávního jednání ve služebních úřadech má právo na utajení totožnosti, pokud o to v oznámení požádá. Prošetřovatel postupuje při prošetření tak, aby nedošlo k prozrazení totožnosti takového oznamovatele.
Další články v kategorii Zemědělství
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- K letošní sklizni s místopředsedou ASZ ČR Janem Šteflem v Českém rozhlase Plus (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Fotky z koňské soutěže krásy. Tradice přežívá navzdory válkám (23.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby, ale strojírenská divize má výsledky horší (23.07.2026)
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)
- Moderní technologie pomáhají místním podnikům i zemědělcům (22.07.2026)
- Ázerbájdžán jednal o možnostech spolupráce s českou skupinou Agrofert (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Francouzská ministryně podá demisi kvůli zákonu povolujícímu některé pesticidy (22.07.2026)

Tweet



