MZe prodlouží termín pro podání žádostí na projekty odstraňující kalamitní škody
18.03.2008 | ÚZPI
Prodloužení termínu pro příjem Žádostí o dotaci v rámci Programu rozvoje venkova na záměr Obnova lesního potenciálu po kalamitách schválil ministr zemědělství Petr Gandalovič. Žádosti tak bude možné nadále podávat až do 28. března. Ministr rozhodl v zájmu rychlejšího odstranění kalamitních škod v lesích, ačkoliv škody jsou výrazně menší, než u orkánu Kyrill, a tudíž není třeba přijímat žádná mimořádná opatření. Na základě rozhodnutí ministra zemědělství bude prodloužen termín pro příjem Žádostí o dotaci Programu rozvoje venkova na záměr a) Obnova lesního potenciálu po kalamitách, který je součástí podopatření II.2.4.1 Obnova lesního potenciálu po kalamitách a zavádění preventivních opatření.
Žádosti tak bude možné nadále podávat až do 28. 3. do 13:00 hod dle jednotné doby pro příjem žádostí na regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu. Pouze v pondělí 17. 3. bude možno žádosti podávat jen do 13:00 hod. „Prodloužit termín jsme se rozhodli proto, aby byly rychleji odstraněny kalamitní škody v lesích po dvou vichřicích, které následovaly velmi rychle po sobě, ačkoliv nedosahovaly intenzity předchozího Kyrilla a není tedy třeba přijmout žádná mimořádná opatření,“ vysvětlil ministr Gandalovič. „Žadatelé tak mají možnost podávat své žádosti v rámci třetího kola výzvy až do dvacátého osmého března.“
Záměr a) Obnova lesního potenciálu po kalamitách je standardním nástrojem využívaným pro odstranění kalamitních škod v lesích v rámci Programu rozvoje venkova ČR. Toto opatření bylo již úspěšně čerpáno v rámci programu Rozvoje venkova a multifunkční zemědělství v programovém období 2004-2006.
Příjem žádostí na záměr b) Zavádění preventivních opatření v lesích v rámci podopatření II.2.4.1 a podopatření II.2.4.2 Neproduktivní investice v lesích bude ukončen v plánovaném termínu, a to v pondělí 17. 3. v 13:00 hod.
Další články v kategorii Zemědělství
- Firma Cerea z koncernu Agrofert měla vloni čistý zisk 31 milionů korun (02.06.2026)
- Pracovní skupina k transparentnosti potravinového řetězce jednala poprvé v rozšířeném formátu (02.06.2026)
- Vědci vyvinuli injekční náplast proti slintavce a kulhavce (02.06.2026)
- Agrofert se dohodl na koupi polovičního podílu ve firmě OCI Nitrogen (02.06.2026)
- Půda pro mladé farmáře nesmí zůstat jen na papíře (01.06.2026)
- Ženy se v zemědělství stále častěji přesouvají i do vedoucích pozic (01.06.2026)
- Veterináři i letos omezí přepravu zvířat při teplotách nad 30 stupňů Celsia (01.06.2026)
- Začala sezóna raných brambor. Ministerstvo zemědělství sektor brambor letos podpoří 110 miliony korun (01.06.2026)
- Řecké vinařství upadá. Pomoci má modernizace a turismus (01.06.2026)
- Poslanci chtějí ztížit odnímání kvalitní půdy podél dopravních staveb (31.05.2026)

Tweet



