MZe odhaduje, že produkce vepřového letos klesne asi o tři pct
28.08.2004 | ČTK
Ministerstvo zemědělství odhaduje, že domácí produkce vepřového masa letos meziročně klesne asi o tři procenta na 561 tisíc tun živé hmotnosti. Důvodem jsou nižší stavy prasat v tuzemsku. Kvůli úbytku prasnic se také zřejmě narodí méně selat, uvádí se v situační a výhledové zprávě MZe. Podle předsedy Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Jana Veleby se pokles produkce prasat projevuje v celé Evropě. V Česku letos proti loňsku klesly stavy prasnic na 250 z 283 tisíc kusů. Snížení je způsobeno nerentabilitou výroby, uvedl Veleba s tím, že řada malých a středních chovatelů výrobu vepřového ukončila.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Čtvrtek patřil výběrům býků na OPB Todně (11.05.2026)
- Zimbabwe vrací 67 farem cizincům, snaží se zlepšit vztahy se Západem (11.05.2026)
- Po loňské mimořádné úrodě čekají ovocnáři ve firmě Zemcheba propad kvůli mrazům (11.05.2026)
- ASZ ČR požaduje, aby stát dořešil sledování propojenosti podniků a předcházel zneužívání dotací (11.05.2026)
- Chránil přírodu a zvířata. Ted Turner po sobě zanechal stovky tisíc hektarů půdy (11.05.2026)
- Skupiny ÚSOVSKO a AGRO 2000 mohou společně převzít Hospodářskou společnost Kutná Hora (11.05.2026)
- Ministr zemědělství diskutoval se zástupci nevládních organizací o budoucnosti českého zemědělství (09.05.2026)
- SZ: Evropská komise zaslala českým úřadům další dotazy k Babišovu střetu zájmů (07.05.2026)
- Slovensko kvůli klesajícím cenám mléka navýší dotace farmářům, řekl ministr (07.05.2026)
- Ministr po kulatém stolu ke skotu: Chceme zvýšit zpracování hovězího masa v Česku a snížit vývoz živých zvířat (07.05.2026)

Tweet



