Ministr: Polsko přepraví méně než polovinu ukrajinského obilí, než je třeba
18.05.2022 | ČTK
Polsko dokáže přepravit pouze jeden až dva miliony tun ukrajinského obilí měsíčně, nikoliv čtyři až pět milionů, jak by bylo potřeba, pokud se má svět vyhnout riziku, že nebude dostatek potravin. Řekl to dnes polský ministr zemědělství Henryk Kowalczyk.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Mexiku vyrůstá konkurence. Agáve otevírá Indii cestu k novému byznysu (22.06.2026)
- Pesticidy vědci poprvé spojili s rakovinou. Pro Česko mají ale nečekanou zprávu (22.06.2026)
- Agronom: Jarní sucho přinese snížení výnosů až o desítky procent (22.06.2026)
- Vodárenská nádrž Švihov jako klíčový zdroj pitné vody: ministr zemědělství ocenil spolupráci Povodí Vltavy se zemědělskými subjekty a dlouhodobou ochranu vodních zdrojů (21.06.2026)
- Mendelova univerzita posiluje spolupráci v Gruzii. Podporuje farmáře, vinaře i rozvoj regionů (19.06.2026)
- Šéf farmářů: Nestačí jen stěžovat si na špatnou sezonu a čekat na další dotace (19.06.2026)
- iROZHLAS.cz: Česko odpovědělo Evropské komisi k možnému střetu zájmů Babiše (19.06.2026)
- Ministr zemědělství u kulatého stolu řešil aktuální situaci v lesnicko-dřevařském sektoru (19.06.2026)
- EP schválil zmírnění pravidel pro nové genomické techniky šlechtění rostlin (18.06.2026)

Tweet



