Ministr Jurečka: Vyzývám naše občany k nákupu českých potravin ohrožených ruskými sankcemi!
08.08.2014 | MZe ČR
Prohlášení ministra zemědělství Mariana Jurečky k oznámeným sankcím na dovoz zemědělských a potravinářských produktů do Ruské federace.
Jako ministr zemědělství České republiky a člen KDU-ČSL, tedy strany, která prosazuje principy demokracie, práva a svobody, vyzývám všechny občany, aby v co největší možné míře podpořili naše zemědělce a potravináře nákupem českých potravin. Jedná se především o mléko a mléčné výrobky, maso, ovoce a zeleninu.
V této souvislosti také oslovím osobním dopisem obchodní řetězce působící v ČR se žádostí, aby i ony podpořily prodej těchto potravin.
Chci zároveň jasně zdůraznit, že Rusko nesmí svévolně pošlapávat principy svobody a demokracie, na kterých je založena evropská společnost a stejně tak i platná a všeobecně přijímaná pravidla mezinárodního obchodu.
Marian Jurečka
ministr zemědělství ČR
Další články v kategorii Zemědělství
- Ministerstvo zemědělství rozšiřuje podporu poradenství pro zemědělce a potravináře (24.07.2026)
- NOVÉ TYPY UŠNÍCH ZNÁMEK CAISLEY (24.07.2026)
- Jak americké plodiny dobyly po roce 1492 Evropu (24.07.2026)
- Od vlády nerespektující pravidla působí zavádění další EET pro podnikatele jako špatný vtip (24.07.2026)
- Vlašské ořechy likviduje maličký škůdce. Existují proti němu opatření (23.07.2026)
- K letošní sklizni s místopředsedou ASZ ČR Janem Šteflem v Českém rozhlase Plus (23.07.2026)
- Úrodu na vinicích ohrožují letošní vedra (23.07.2026)
- Fotky z koňské soutěže krásy. Tradice přežívá navzdory válkám (23.07.2026)
- Výrobce substrátů Agro CS loni zvedl tržby, ale strojírenská divize má výsledky horší (23.07.2026)
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)

Tweet



