Ministerstvo zdravotnictví: Nákup na farmářském trhu je (nepřípustnou) společenskou událostí
24.11.2020 | ASZ
Asociace soukromého zemědělství ČR společně se Zelinářskou unií Čech a Moravy a Ovocnářskou unií ČR zaslaly na počátku listopadu na Úřad vlády ČR své nesouhlasné stanovisko s regulačními opatřeními stanovujícími maximální možný limit 20 účastníků farmářského trhu na 400 metrů čtverečních. Považují je za faktickou likvidaci farmářských trhů za situace, kdy takové akce představují z celé řady důvodů vhodnou alternativu k nákupům potravin v obchodních centrech (více zde: https://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/podminky-pro-poradani-farmarskych-trhu-jsou-nesmyslne-a-likvidacni.html). Jaká přišla odpověď z ministerstva zdravotnictví?
Ve zkratce – jelikož musíme udělat nějaká opatření, abychom zvrátili nepříznivou situaci, zavřeme nebo omezíme to, co považujeme za nedůležité. A co to je? No přece farmářské trhy! Tam podle ministerstva zdravotnictví lidé chodí spíš pro zábavu a navíc – ó hrůzo – jsou venku a procházejí se. A to je prostě nepřijatelné!
Zatímco návštěva nákupních center byla povolená do nedávna bez omezení, protože tam lidé chodí zcela zodpovědně nakupovat a rozhodně se nepřiměřeně neshlukují, jít na farmářský trh je podle ministerstva zdravotnictví rizikové – protože zde nakupující osoby okukují zboží a vůbec, což je naprosto nejhorší, berou návštěvu farmářského trhu jako společenskou událost! A proto je třeba tuto činnost maximálně zkomplikovat, neboť společenská událost je dnes samozřejmě nepřípustná.
Přesvědčte se sami:
Dopis ASZ ČR adresovaný Úřadu vlády.pdf
Dopis z ministerstva zdravotnictví zaslaný ASZ ČR.pdf
Hlavní kancelář ASZ ČR
Další články v kategorii Zemědělství
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Česká zemědělská univerzita v Praze podala odvolání (25.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)
- Úspěšné letní výběry býků v Osíku (24.06.2026)
- Slábnoucí spotřeba alkoholu vídeňské vinaře netrápí. Zažívají zlaté časy (24.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Mexiku vyrůstá konkurence. Agáve otevírá Indii cestu k novému byznysu (22.06.2026)
- Pesticidy vědci poprvé spojili s rakovinou. Pro Česko mají ale nečekanou zprávu (22.06.2026)
- Agronom: Jarní sucho přinese snížení výnosů až o desítky procent (22.06.2026)

Tweet



