Léky na ptačí chřipku by měl mít každý pátý Čech
01.03.2006 | ČTK
Ptačí chřipka, která už klepe na dveře s nápisem Česká republika, donutila členy bezpečnostní rady státu přehodnotit původní stanovisko. V příštím roce by mělo být podle hlavního hygienika ČR Michaela Víta chráněno proti viru H5N1 20 procent obyvatel, počet vakcín se tedy zvýší o osm procent oproti původním plánům. "Je to relativně velmi dobrý standard v rámci Evropské unie," sdělil Vít. Podotkl, že v současné době je k dispozici lék Tamiflu, objevil se však i jiný přípravek. Zatím Česko disponuje 600 tisíci balení Tamiflu a během letošního roku se podle původních instrukcí mělo dokoupit dalších 650 tisíc balení.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)
- Zemědělský fond spouští příjem hlášení škod u ovocnářů po jarních mrazech (22.05.2026)
- Setkání chovatelů plemene limousine ve Vilémovicích (22.05.2026)
- Samosběry jahod u Olomouce se blíží. Pěstitelé lákají na zajímavé odrůdy (21.05.2026)
- Šéf Agrární komory: Zemědělství je v krizi, měla by o tom jednat vláda (21.05.2026)
- Eurostat: Počet včelstev na farmách v EU byl v roce 2023 rekordní, v Česku klesl (21.05.2026)
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)

Tweet



