KONVENT MLADÝCH
08.07.2002 | Euroskop
Konvent mladých byl ustaven na druhém plenárním zasedání seniorního Konventu v březnu 2002. Zasednou v něm mladí lidé ve věku 18 - 25 let, kteří mají především diskutovat, v jaké Evropě a s jakou Evropskou unií chtějí žít příštích 25 - 50 let.
Složení Konventu mladých je obdobné, jako u seniorního Konventu: z každé členské a kandidátské země EU 6 kandidátů, 32 kandidáti nominovaní Evropským parlamentem, 4 nominovaní Evropskou komisí a 6 nominovaných předsedou a místopředsedy Konventu. Celkem se v Konventu mladých sejde 210 mladých Evropanů z 28 členských a kandidátských zemí.
Konvent mladých se sejde v Bruselu 9. července, kdy si zvolí své předsednictvo. V následujících 3 dnech (10. - 12. července) budou delegáti Konventu mladých diskutovat v plénu a ve třech pracovních skupinách:
- Mise a vize pro Evropskou unii
- Demokracie a zapojení občanů v Evropské unii
- Evropa v globalizovaném světě
V pátek 12. července Konvent mladých představí výsledky své práce seniornímu Konventu, který bude mít své plenární zasedání ve dnech 11. a 12. července.
Podrobnější informace o struktuře, programu a konkrétních jednáních Konventu mladých naleznete na internetové stránce Konventu (http://european-convention.eu.int) a na zvláštní stránce Konventu mladých www.youth-convention.net.
Českou republiku reprezentuje v Konventu mladých celkem 7 mladých žen a mužů. Vládní i oba parlamentní účastníci seniorního Konventu nominovali po dvou delegátech, jedna česká dívka byla nominována mezi 4 delegáty Evropské komise.
Všichni čeští účastníci Konventu mladých uvítají podněty, dotazy a komentáře na téma budoucnosti EU a Evropy od jednotlivců i organizací, zejména těch, které reprezentují českou mládež. Také po skončení Konventu mladých se jeho čeští účastníci rádi dle svých časových možností zapojí do konkrétních diskusí o budoucnosti Evropy v České republice. Seznam
Kontakt na české účastníky Konventu mladých:
1) Vládní delegáti
Jan Hamáček: jan@hamacek.cz
Martina Válová: martina.valova@seznam.cz
2) Senátní delegáti
Jan Pátek: patek@psp.cz
Eva Palatová: evpalatova@hotmail.com
3) Delegáti Poslanecké sněmovny
Zuzana Fígerová: figerova@psp.cz
Adéla Kadlecová: adela.kadlecova@centrum.cz
4) Delegátka nominovaná Evropskou komisí
Hana Sedláčková: sedlackova@duha.cz
Další články v kategorii Zemědělství
- Rozsáhlejší zemědělské požáry mohou snížit úrodnost půdy či zvýšit riziko eroze (01.08.2026)
- Vědci z Česka popsali gen, který pomáhá rostlinám zvládat sucho (31.07.2026)
- Letošní Země živitelka se zaměří na inovace, ukáže moderní zemědělské stroje (31.07.2026)
- Čeští vinaři loni vyprodukovali 619.000 hl vína, meziročně o 169.000 hl více (31.07.2026)
- Ministerstvo chce zvýšit porážky skotu v ČR na 370.000 ročně z loňských 217.000 (31.07.2026)
- MZe: Spotřeba drůbežího roste, soběstačnost ale klesá, je třeba víc zpracovávat (31.07.2026)
- Pole u Olomouce láká zvědavce. Zemědělci na něm pěstují konopí (30.07.2026)
- Cukrovarnické firmě Tereos TTD klesl zisk o víc než polovinu na 209 milionů Kč (30.07.2026)
- Senát má akční plán EU pro hnojiva za nedostatečný, situace je podle něj závažná (30.07.2026)
- Vinaři v Bordeaux měli už dříve problémů dost. Teď se k nim přidaly i požáry (30.07.2026)

Tweet



