Kakao zamířilo dolů
17.02.2005 | Colosseum
Kakao zamířilo během včerejšího obchodování na burze New York Board of Trade směrem dolů. Nejaktivnější futures kontrakt této komodity ve středu v New Yorku oslabil o 7 dolarů na 1585 dolaru za tunu. V první části středeční obchodní seance bylo kakao podpořeno vlnou nákupů za strany komoditních fondů a jeho cena se vyšplhala na 1599 dolarů za tunu. Potom však nastoupili medvědi, kteří reagovali na velké množství arbitrážních prodejů a posilující americký dolar vůči britské libře.
Dalším impulsem pro prodejní stranu byla předpověď počasí pro pěstitelské oblasti na Pobřeží slonoviny, které je největším producentem kakaových bobů na světě. Meteorologové totiž očekávají příchod dešťů, které by měli přinést kakaovníkům tolik potřebnou vláhu
Další články v kategorii Zemědělství
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)
- ČR přestává být od poloviny května sezónně prostá katarální horečky ovcí (15.05.2026)
- Ministr Šebestyán na Czech Food Expo: Kvalitní české potraviny nejsou samozřejmostí (15.05.2026)
- Vinaři získali na soutěži Great American dvě platinové a 18 zlatých medailí (14.05.2026)
- Co s vlnou? Chovatelé ovcí hledali odpověď. Česká firma ji proměnila v ekologickou inovaci - vyrábí ekologická hnojiva, která pomáhají půdě udržet vodu i živiny (13.05.2026)
- Šebestyán kvůli mrazům požádá EK o využití všech dostupných nástrojů pomoci (13.05.2026)
- Bluetongue: ukončení období sezónně prostého KHO (13.05.2026)
- Unikátní robotizovanou halu na výkrm prasat otevřela společnost SPV Pelhřimov (13.05.2026)

Tweet



