Jihočeští radní chtějí kompenzace pro vlastníky v šumavském parku
26.09.2001 | ČTK
Zastupitelé Jihočeského kraje včera přijali usnesení, v němž doporučují určit pro vlastníky nemovitostí v šumavském národním parku kompenzace za omezení, která plynou z návrhu zákona o tomto území. Usnesení schválili po celodenním jednání. Jihočeští zastupitelé včera znovu vyjádřili zájem na stanovení pravidel, která zajistí ochranu cenných přírodních hodnot Šumavy.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- Zemědělci na jihu Čech snižují stavy skotu, kvůli suchu nemají krmivo (22.07.2026)
- Moderní technologie pomáhají místním podnikům i zemědělcům (22.07.2026)
- Ázerbájdžán jednal o možnostech spolupráce s českou skupinou Agrofert (22.07.2026)
- V Česku podle vědců přibývá nepůvodních hub. Škodí lesům i plodinám (22.07.2026)
- Francouzská ministryně podá demisi kvůli zákonu povolujícímu některé pesticidy (22.07.2026)
- Pes: odvěký pomocník stád. Výstava sezóny Národního zemědělského muzea představí příběh nejstaršího zvířecího společníka člověka (21.07.2026)
- Házení psů o zem, výkaly v miskách. Chovatelka odmítla obžalobu z týrání psů (21.07.2026)
- Hladina Dunaje v Rumunsku je nejnižší za 30 let, způsobuje problémy zemědělcům (21.07.2026)
- V Bosně roste nejdražší zelenina na světě. Kilo papriček stojí i 400 tisíc (21.07.2026)
- Počasí na jižní Moravě výrazně urychlilo sklizeň, na Břeclavsku mají hotovo (21.07.2026)

Tweet



