Jedinečné semináře: stanovy družstev a obchodních společností dle nové právní úpravy
23.12.2013 | Zemědělský svaz ČR
Zemědělský svaz vás zve na jedinečné semináře výlučně zaměřené na problematiku obsahu a zpracování stanov zemědělských družstev a akciových společností v oblasti zemědělství a zcela novou úpravu uživatelských – pachtovních vztahů k zemědělským pozemkům.
Cílem seminářů je přiblížit účastníkům novou právní úpravu zákona o obchodních společnostech a družstvech speciálně ve vztahu ke společenským smlouvám zemědělských podniků (stanovy družstev a akciových společností) a poukázat na její nejpodstatnější změny. V této souvislosti by měl seminář usnadnit orientaci zemědělské praxe z hlediska zákonné povinnosti přizpůsobení těchto dokumentů příslušným ustanovením zákona. Ve vztahu k pachtu pak půjde o objasnění tohoto institutu nového občanského zákoníku ve všech jeho souvislostech včetně jeho vztahu k nájmu a zdůraznění možných rizik v problematice pachtovních vztahů. Zmíněny budou i související problémy, např. právní režim staveb ve vlastnictví jiných subjektů apod.
Semináře se budou konat v těchto termínech:
16. ledna 2014, Brno
21. ledna, Větrný Jeníkov
23. ledna 2014, Praha
Níže naleznete ke stažení organizační pokyny a přihlášky na jednotlivé termíny seminářů.
Využijte příležitosti a přijďte zkonzultovat stanovy vaší společnosti a nechat si zodpovědět konkrétní nejasnosti a případné problémy.
Těšíme se na vás!
Další články v kategorii Zemědělství
- EU začne prozatimně provádět dohodu s Mercosurem, čekat na europoslance nebude (04.03.2026)
- Lidé na jihu Čech častěji hlásí podezření na týrání zvířat, potvrdí se třetina (04.03.2026)
- Bezmála 2,5 miliardy korun poskytne SZIF na ošetřování travních porostů (04.03.2026)
- Třetí týden výběry pokračovaly na OPB Osík (04.03.2026)
- Budoucnost vinic: Restrukturalizace místo expanze. Vinaři se více zaměřují na zvýšení efektivity a udržitelnosti. (03.03.2026)
- K zastropování dotací s předsedou ASZ ČR Jaroslavem Šebkem na CNN Prima NEWS (03.03.2026)
- Zelináři hospodařící ekologicky by mohli nově získat dotaci na pěstování batátů (02.03.2026)
- Agrofert rozšířil představenstvo o pět nových členů na celkových 12 členů (02.03.2026)
- Výroba masa v hradeckém kraji byla loni druhá nejvyšší v historii kraje (02.03.2026)
- Téměř 2 miliardy korun do lesů a zmírnění sankcí za nesplnění administrativních lhůt: 7. kolo podpory na rozvoj venkova přináší zjednodušení (01.03.2026)

Tweet



