Hnojivo z pole způsobilo úhyn stovek ryb
15.05.2008 | Denik.cz
Rozsáhlý úhyn ryb zaznamenali ve středu v podvečer hasiči ve Vochově na severním Plzeňsku. Hovoří až o stovkách mrtvých ryb. Vodu v chovném rybníce pravděpodobně kontaminoval postřik, kterým se hnojilo vedlejší pole. Hasiči vyjeli i se člunem, ale s odlovem nezačali. Čekají na kolegy z třemošenské chemické laboratoře, kteří přijedou udělat rozbor. Jeho výsledek má být známý v pozdních večerních hodinách.
„Opravdu je nyní nutné počkat na rozbor, ten nám řekne jak postupovat dál. Čekáme, jestli se zamoření bude rozšiřovat. Já bych to zatím viděl, že mrtvých je pár kusů ryb, není to tak dramatické. Je pravda, že vedle rybníka stříkali pole, takže je možné, že se látka dostala až do vody,“ vyjádřil se ve středu večer vochovský starosta Peter Rada.
Rybník ve Vochově je chovný a spravuje ho křimická rybářská organizace. Právě rybáři, kteří přijeli krmit, na úhyn ryb přišli. V rybníce žije asi pět tisíc kaprů a amurů.
Další články v kategorii Zemědělství
- Firma Cerea z koncernu Agrofert měla vloni čistý zisk 31 milionů korun (02.06.2026)
- Pracovní skupina k transparentnosti potravinového řetězce jednala poprvé v rozšířeném formátu (02.06.2026)
- Vědci vyvinuli injekční náplast proti slintavce a kulhavce (02.06.2026)
- Agrofert se dohodl na koupi polovičního podílu ve firmě OCI Nitrogen (02.06.2026)
- Půda pro mladé farmáře nesmí zůstat jen na papíře (01.06.2026)
- Ženy se v zemědělství stále častěji přesouvají i do vedoucích pozic (01.06.2026)
- Veterináři i letos omezí přepravu zvířat při teplotách nad 30 stupňů Celsia (01.06.2026)
- Začala sezóna raných brambor. Ministerstvo zemědělství sektor brambor letos podpoří 110 miliony korun (01.06.2026)
- Řecké vinařství upadá. Pomoci má modernizace a turismus (01.06.2026)
- Poslanci chtějí ztížit odnímání kvalitní půdy podél dopravních staveb (31.05.2026)

Tweet



