Ekologové vyhlásili pátý ročník ankety o nejkrásnější strom Česka
23.03.2006 | ČTK
Pátý ročník ankety o nejkrásnější strom Česka vyhlásily v úterý ekologická nadace Partnerství a ministerstvo životního prostředí. Do soutěže Strom roku 2006 mohou zájemci až do konce června přihlašovat oblíbené dřeviny. Porota z nich vybere 12 finalistů. Vítěze zvolí veřejnost hlasováním, a to prostřednictvím dárcovských textových zpráv z mobilních telefonů. "Finanční zisk za odeslané textové zprávy bude využit k výsadbě nových stromů v republice," řekl dnes ČTK pracovník nadace Jakub Rejlek. Připomněl, že do loňského hlasování se zapojilo 37.000 občanů, přičemž na sázení stromů se vybralo přes 200.000 korun. Za ně lze vysadit alej dlouhou 3,5 kilometru.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)
- Zemědělský fond spouští příjem hlášení škod u ovocnářů po jarních mrazech (22.05.2026)
- Setkání chovatelů plemene limousine ve Vilémovicích (22.05.2026)
- Samosběry jahod u Olomouce se blíží. Pěstitelé lákají na zajímavé odrůdy (21.05.2026)
- Šéf Agrární komory: Zemědělství je v krizi, měla by o tom jednat vláda (21.05.2026)
- Eurostat: Počet včelstev na farmách v EU byl v roce 2023 rekordní, v Česku klesl (21.05.2026)
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)

Tweet



