EK navrhuje snížit kontroly zemědělců na jednu ročně, zjednoduší byrokracii
15.05.2025 | ČTK
Kontroly zemědělců by se měly podle Evropské komise snížit na jednu za rok. Díky omezení zbytečné administrativní zátěže by se pak zemědělci mohli místo papírování soustředit na svou práci, uvedl na tiskové konferenci v Bruselu eurokomisař Valdis Dombrovskis.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii Zemědělství
- SVS vymezila rizikovou oblast s opatřeními proti šíření ptačí chřipky (05.12.2025)
- Státy EU a europarlament se shodly na odkladu nařízení o odlesňování o další rok (05.12.2025)
- Hospodářství je srdcem naší rodiny, říkají čerství držitelé ocenění Farma roku 2025 (05.12.2025)
- Evropské obiloviny jsou zasaženy věčnými chemikáliemi, varuje nová studie (05.12.2025)
- Ministerstvo zemědělství poskytne v příštím roce 50 milionů korun na opravy kulturních prvků venkova. Zvýšilo maximální výši dotace na projekt (04.12.2025)
- MJM Agro koupila firmu Krmiva Salač, která prodává krmiva pro domácí zvířata (04.12.2025)
- Agrofert uvažuje o stavbě nového závodu na výrobu čpavku, poprvé mimo Evropu (04.12.2025)
- Prezident pevným postojem v otázce Babišova střetu zájmů hájí i férové podnikání v právním státě (03.12.2025)
- Superčervi pod drobnohledem: Vědci na Agronomické fakultě zkoumají, jak larvy potemníka rozkládají plasty (03.12.2025)
- Počasí si s chmelem pohrávalo. Letošní sklizeň je ale nakonec mírně nadprůměrná (03.12.2025)

Tweet



