Do Hamburku přijeli protestovat zemědělci s 3500 traktory

Kolem 3500 traktorů se zapojilo v Hamburku do protestu zemědělců z celého severního Německa proti novým nařízením v oblasti ekologie. Zástupci demonstrujících při této příležitosti předali rezoluci nespokojených rolníků ministrům životního prostředí spolkových zemí, kteří v hanzovním městě právě zasedali.

Dokument vypracovaný podle agentury DPA akčním sdružením rolníků, pastýřů a lovců vyzývá politiky, aby se při ochraně přírody a životního prostředí "spíš soustředili na spolupráci a dobrovolnost než na nové zákazy a konfrontace".

Rolníci a chovatelé dobytka zejména kritizují předpisy, které se týkají ochrany spodních vod, používání odpuzovačů hmyzu a prostředků k hubení plevelů, jako je glyfosát, a řešení problémů s vlky.

Rolníci tvrdí, že jejich existence je vážně ohrožena. "Jestliže nebudeme moci používat herbicidy k hubení plevelu, pak přijdeme o 40 až 50 procent úrody," citovala DPA farmářku Anne Meyerovou z Meklenburska-Předního Pomořanska.

Několik účastníků ministerské schůzky se s protestujícími setkalo a dalo najevo nesouhlas. Někteří mimo jiné poukázali na to, že "zemědělství je používáním pesticidů a močůvky částečně odpovědné za ubývání hmyzu, za pokles biodiverzity a za vysoký obsah dusíku a fosfátu ve vodě".

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info
  • Jak vnímáte komunikaci zemědělců se širokou veřejností?
  • Jako velmi špatnou. Zemědělcům média nedávají dostatek prostoru k vyjádření.
    85,71%
  • Velmi pozitivně. Veřejnost má možnost pravidelně sledovat vyjádření zemědělců k různým tématům.
    0%
  • Nikdy jsem se nad touto otázkou nezamýšlel/a.
    14,28%