ČZU dnes otevřela nové informační centrum
01.07.2002 | Agris
Nové Studijní informační centrum (SIC) a kongresový sál jako "zázemí pro studenty, pedagogy, doktoranty a vědecké pracovníky" dnes slavnostně otevřel v areálu České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) rektor univerzity Josef Kozák.
Iniciátorem myšlenky SIC byl přitom v roce 1994 předchozí rektor ČZU Jan Hron, investiční záměr byl schválen v roce 1999 a stavba byla zahájena na konci roku 2000. Původně měla být dokončena až v příštím roce, termín se ale podařilo zkrátit k 30. 6. letošního roku. "Původní celkové náklady ve výši 215 milionů korun nebyly překročeny," konstatoval Kozák.
Nové SIC je přitom pro ČZU podle jeho slov "mimořádně potřebným zařízením, které napomůže dalšímu rozvoji ČZU". SIC je tvořeno velkou studovnou s kapacitou zhruba 100 míst, a spolu se šesti menšími studovnami a třemi čítárnami poskytuje celkem 300 studijních míst. Kongresový sál disponuje v plénu 393 místy. Zkušební provoz bude podle Kozáka zahájen od zimního semestru studijní sezóny 2002/ 2003.
Zprovoznění SIC je přitom podle Kozáka součástí dlouhodobé strategie ČZU zlepšovat podmínky studentů a pedagogů a trendů posilování samostatnosti studentů obecně. "Postavilo se něco, co bude sloužit řadě generací a cílům, které naše společnost proklamuje," podotkl při dnešním slavnostním otevření SIC náměstek ministra financí Jiří Wolf.
Další články v kategorii Zemědělství
- Lepší dozor v oblasti týrání zvířat: Změny přinesou více inspektorů v terénu a zefektivní boj proti týrání (21.04.2026)
- Hostínská farma zahájila chřestovou sezonu, navýší produkci zeleného chřestu (21.04.2026)
- Zemědělský fond má hotové analýzy k dotacím Agrofertu, brzy zveřejní další kroky (21.04.2026)
- Poptávka po rajčatech ze skleníků od elektrárny u Kadaně je velká, řeší vytápění (20.04.2026)
- Cena pšenice skokově vzrostla. Na vině je počasí i geopolitika (20.04.2026)
- Agrární komoru Plzeňského kraje vede Pavel Šrámek, spolumajitel farmy a mlékárny (20.04.2026)
- Udržitelnost dává smysl, říká jihočeský farmář. Dodává sýry na nejlepší smažák v Praze (20.04.2026)
- Vypěstovat melouny v Česku už není problém. Důležité je předpěstování i výběr vhodného druhu (19.04.2026)
- Zelený kruh: Jedy na hraboše, ústupky lovcům vlků a krajina bez ochrany. Komu slouží ministři Šebestyán a Červený? (17.04.2026)
- Zemědělci objevují zlatý důl v akumulaci: Bateriová úložiště mění pravidla hry (17.04.2026)

Tweet



