Cukr spadl nejvíce za dva měsíce
19.05.2006 | Colosseum
Na trh s cukrem se včera přelil výprodej z trhů s kovy a energiemi a investoři ve velkém uzavírali své dlouhé pozice. Cukr se tak během čtvrteční seance propadl o největší hodnotu za poslední dva měsíce.
Komoditní index Reuters/Jefferies CRB zahrnující 19 komodit ze sektoru energií, kovů a obilnin klesl z rekordní úrovně dosažené minulý týden do včerejšího dne o 4,8 procenta. Za hlavní příčinu jsou považovány signály ukazující na to, že centrální banky v USA a v Evropě budou pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Tento krok by zvýšil atraktivitu dluhopisů a naopak snížil v případě komodit, které nenesou investorovi úrok. Podle Alexe Oliveiry, obchodníka s cukrem ve společnosti Fimat, nemá poslední vývoj na trhu s cukrem nic společného s fundamenty.
Cukr s dodáním v červenci obchodovaný na burze New York Board of Trade včera klesl o 0,59 USc (3,5 procenta) na 16,34 USc za váhovou libru. Za poslední týden si tak cukr odepsal 6,5 procenta, což zatím vypadá na největší týdenní pokles od začátku února.
Další články v kategorii Zemědělství
- EU pozastavila na rok dovozní cla na hnojiva, netýká se to Ruska a Běloruska (22.05.2026)
- Prezident Agrární komory Doležal obhájil na volebním sněmu v Olomouci funkci (22.05.2026)
- Válka USA s Íránem má výrazný dopad na srílanský čajový průmysl (22.05.2026)
- Nová Řada 5: univerzální pracovní traktor pro každodenní provoz (22.05.2026)
- Zemědělský fond spouští příjem hlášení škod u ovocnářů po jarních mrazech (22.05.2026)
- Setkání chovatelů plemene limousine ve Vilémovicích (22.05.2026)
- Samosběry jahod u Olomouce se blíží. Pěstitelé lákají na zajímavé odrůdy (21.05.2026)
- Šéf Agrární komory: Zemědělství je v krizi, měla by o tom jednat vláda (21.05.2026)
- Eurostat: Počet včelstev na farmách v EU byl v roce 2023 rekordní, v Česku klesl (21.05.2026)
- Ministr Šebestyán: Mrazy závažně poškodily sady, příští týden eurokomisaři moji písemnou žádost osobně zopakuji (21.05.2026)

Tweet



