Cena sóji včera prudce vzrostla
10.07.2015 | Colosseum
Cena futures kontraktů na sójové boby včera na burze CME prudce vrostla po předchozích 3 klesajících seancích. Oblast severoamerického Středozápadu zasáhla v uplynulých dnech vlna silných dešťů a navíc meteorologové předpovídají příchod bouřek. Většina z největších pěstitelských ploch osetých sójou v USA je v současnosti velmi podmáčená.
Přitom před měsícem cena této luštěniny atakovala svá 5 letá minima. S očekávanou menší úrodou mnozí analytici předpovídají, že objem zásob v USA se sníží až o 40 % oproti predikci před 10 měsíci. Sója s termínem dodávky v listopadu čtvrteční obchodní seanci na burze CME vzrostla o téměř 27 bodů a zakončila na úrovni 1015,75 centů za bušl.
Další články v kategorii Zemědělství
- Technická fakulta ČZU v Praze slaví 20 let pivovaru Suchdolský Jeník – unikátního spojení vědy, výuky a poctivého českého piva (19.05.2026)
- Zemědělci mají na jaro víc než polovinu potřebných hnojiv, ale zvažují omezení (19.05.2026)
- Zemědělský svaz a Agrární komora prosazují spravedlivější pravidla nákupu půdy (19.05.2026)
- Oblíbené jahody ze Svádova mají dlouhou historii, následovatel se zatím nenašel (19.05.2026)
- Zelináři: Jarní mrazy a sucho místy poškodily zeleninu a brambory (18.05.2026)
- Počet zemědělců pojištěných proti suchu u Agra pojišťovny letos klesl (18.05.2026)
- Šebestyán jednal v Srbsku o posílení zemědělské spolupráce, rostla už loni (18.05.2026)
- U předkupního práva na zemědělskou půdu je klíčová otázka, komu nejvíce prospěje (15.05.2026)
- Krize napříč kontinentem. V Evropě se hromadí mléko, které mělo skončit v Číně (15.05.2026)
- Čínský tým s AI chemií proměnil dusičnany z odpadních vod na amoniak (15.05.2026)

Tweet



