Celníci v Ohiu objevili cereálie obalené v kokainu

S neobvyklou přísadou v cereáliích se setkali celníci v americkém státě Ohio, oblíbené snídaňové jídlo bylo místo cukru či skořice obaleno v kokainu, uvedla agentura AP. Zásilka byla zadržena na začátku února.

Celní úřady v Cincinnati na jihu státu objevily 20 kilogramů kokainových lupínků v zásilce, která mířila z Peru do Hongkongu. Na přítomnost drog celníky upozornil speciálně vycvičený pes. Balík s cereáliemi obsahoval bílý prášek a jednotlivé lupínky byly potažené našedlou hmotou. Testy prokázaly, že v obou případech jde o kokain.

Podle šéfa celního úřadu Richarda Gillespieho se pašeráci snaží drogy zamaskovat v čemkoliv, co si jen dokážeme představit.

Loni v prosinci například turečtí celníci zadrželi na letišti v Istanbulu kokain pašovaný z Kolumbie v obrázcích fotbalové legendy Diega Maradony. V listopadu kolumbijská policie v Cali odhalila, že členové tamního kartelu pašují kokain za hranice v prsních impantátech, které voperují svým kurýrkám. Z Mexika je zas znám případ, kdy se balíčky kokainu pašovaly v barelech s chilli omáčkou, a celníci v Los Angeles našli kokain i ve velikonočních vajíčkách - udivilo je totiž, že vajíčka veze muž z Kolumbie dva dny před Vánoci.

Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.

Tisk

Další články v kategorii Zemědělství

Agris Online

Agris Online

Agris on-line
Papers in Economics and Informatics
ISSN: 1804-1930


Kalendář


Podporujeme utipa.info