Blíží se 21. ročník Pivovarsko-sladařských dnů
04.10.2005 | Agris
Největší odborný seminář českých, moravských a slezských pivovarníků a sladařů se uskuteční ve dnech 6. a 7. října v Domě kultury v Ústí nad Labem. Informoval o tom František franík z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. Na 300 odborníků vyslechne podle jeho údajů v rámci Pivovarsko-sladařských dnů více než 30 odborných přednášek se zaměřením na jakost surovin, výrobní proces či charakter piva českého typu.
Nabídka přednášek zahrnuje i informace o nově vyšlechtěných odrůdách ječmene a chmele, o způsobu stanovení vlastností piva významných pro spotřebitele a např. i rozbor toho, jaké je postavení piva na prahu 21. století. V letošním ročníku má premiéru nová sekce zaměřená na reklamu a marketing. Mezi tématy, která budou přednesena, bude např. význam odborných a laických soutěží jako nástroje marketingové komunikace, využití nemediálních technologií v externí komunikaci a význam a smysl Iniciativy zodpovědných pivovarů. O významu akce svědčí i skutečnost, že nad ní převzalo záštitu město Ústí nad Labem a seminář slavnostně zahájí primátor města Mgr. Petr Gandalovič.
„Hodně jsme diskutovali o zaměření seminářů a v posledních letech nám jde především o aktivní účast tuzemských odborníků a vytváření prostoru pro odbornou diskusi o specifikách českého piva,“ uvedl RNDr. Karel Kosař, CSc., ředitel Výzkumného ústavu pivovarského
a sladařského v Praze. „Specifičnosti piva českého typu v mezinárodním kontextu jsou dány řadou faktorů, především výrobním postupem či vlastnostmi hotového výrobku, a proto je ve světě české pivo stále více žádané,“ dodal Kosař.
Nápad uspořádat setkání odborníků z pivovarského a sladařského oboru se zrodil ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském v Praze, který v květnu 1963 zorganizoval původně jednorázovou akci poprvé. V posledních letech akci pořádají každý lichý rok Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a. s., Ústav kvasné chemie a bioinženýrství VŠCHT Praha a vybraný pivovar. Hostitelem letošního ročníku je společnost Drinks Union, a. s., která provozuje čtyři pivovary - Krásné Březno, Velké Březno, Louny a Kutná Hora a celkovým objemem výroby patří mezi pět největších pivovarských společností u nás. Akce je nejen přehlídkou nejnovějších poznatků, ale i společenským setkáním řady pracovníků oboru
a rovněž příležitostí k exkurzi do jednoho z pivovarů hostitelské společnosti.
Kontakt:
Mgr. František Frantík
Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a. s.
Tel.: 603 431 322
E-mail: frantik@beerresearch.cz
Další články v kategorii Zemědělství
- Itálie a Francie jsou proti rychlému schválení a podpisu dohody Mercosur (18.12.2025)
- Čí zájmy hájí premiér Babiš na jednání Evropské rady k rozpočtu? Naší země, nebo svého agroholdingu? (18.12.2025)
- Evropský parlament schválil odklad nařízení o odlesňování o další rok (18.12.2025)
- Řečtí zemědělci pokračují v blokádách i po příslibu více peněz (18.12.2025)
- Česko rozšiřuje plochy ekologického zemědělství. Bio obiloviny a tradiční odrůdy nabývají na oblibě (18.12.2025)
- Důslednější ochranu zvířat před týráním mají zajistit přísnější pravidla (17.12.2025)
- Důvody k optimismu pro sedláky z rodinných farem existují i v nepříznivých časech (17.12.2025)
- Zemědělská a plastikářská firma Patria Kobylí loni snížila ztrátu na 4,7 mil. (17.12.2025)
- Český vědec, který vrátil vědě vůni bylin. Roman Pavela získal prestižní světové ocenění ScholarGPS (17.12.2025)
- Šebestyán vidí jako prioritu úpravu zemědělského rozpočtu, má ho za podhodnocený (17.12.2025)

Tweet



